Як надають допомогу при ДТП: досвід Німеччини
Одна з причин високої смертності при ДТП в Україні – відсутність першої домедичної допомоги одразу після аварії. В Німеччині кожен водій знає, що робити у випадку ДТП.
Врятувати людей після ДТП, в тому числі після страшної трагедії в Харкові, можна було б, надавши їм вчасну домедичну допомогу. Оцінити стан потерпілих, виявити живих та зупинити у них кровотечу, правильно покласти поранених – ці нехитрі речі, можливо, могли б врятувати життя.
Читайте також: У Харкові авто в'їхало у натовп людей: багато загиблих та поранених
В Німеччині за те, що очевидець не надав допомогу потерпілим при ДТП чи втік з місця пригоди, передбачена серйозна відповідальність – штраф чи ув’язнення до 3 років і вилучення водійського посвідчення, говориться у матеріалі DW. Дивіться відео:
Правила дій у випадку ДТП в Німеччині мало відрізняється від українських. Однак "швидка" та поліція приїжджає у німців за 12 хвилин – поки що недосяжний для вітчизняних служб час.
Читайте також: В Австрії загорівся електрокар Tesla: з'явилось відео
Правила дій при ДТП в Україні (згідно п. 2.10 Правил дорожнього руху):
а) негайно зупинити транспортний засіб і залишатися на місці пригоди;
б) увімкнути аварійну сигналізацію і встановити знак аварійної зупинки;
в) не переміщати транспортний засіб і предмети, що мають причетність до пригоди;
г) вжити можливих заходів для надання домедичної допомоги потерпілим, викликати бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, а в разі відсутності можливості вжити зазначених заходів звернутися по допомогу до присутніх і відправити потерпілих до закладу охорони здоров’я;
ґ) у разі неможливості виконати дії, перелічені в попередньому пункті цих Правил, відвезти потерпілого до найближчого лікувального закладу своїм транспортним засобом, попередньо зафіксувавши розташування слідів пригоди, а також положення транспортного засобу після його зупинки; у лікувальному закладі повідомити своє прізвище та номерний знак транспортного засобу (з пред'явленням посвідчення водія або іншого документа, який посвідчує особу, реєстраційного документа на транспортний засіб) і повернутися на місце пригоди;
д) повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи уповноважений підрозділ Національної поліції, записати прізвища та адреси очевидців, чекати прибуття поліцейських;
е) вжити всіх можливих заходів для збереження слідів пригоди, огородження їх та організувати об'їзд місця пригоди;
є) до проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, які входять до офіційно затвердженого складу аптечки).
Нагадаємо, що статистика ДТП в Україні гірша, аніж рік тому.