Думка інших країн не може вплинути, – Ердоган про статус мечеті для собору Святої Софії

11 липня 2020, 22:23
Читать новость на русском

Турецька влада вирішила повернути собору Святої Софії статус мечеті, на що отримала шквал критики від європейських країн. Втім, це не спиняє президента Реджепа Ердогана.

Ердоган каже: зробити із собору Святої Софії (Ая-Софія) в Стамбулі мечеть – право і воля народу. Слова президента Туреччини передає інформаційна агенція "Анадолу".

Раніше ЄС розкритикував Туреччину через повернення собору Святої Софії статусу мечеті

Натомість шквальну крикику від Європейську Союзу він перевів у "ісламофобію".

Країни, які не можуть боротися з ісламофобією на своїй території, критикують Туреччину за користування своїм суверенним правом,
– відповів на критику Ердоган.

Рішення про зміну статусу собору на мечеть ухвалювали, ґрунтуючись на бажанні і волю народу. "Думка інших країн не може вплинути на наше рішення", – підсумував Ердоган.

Про факти і таємниці легендарного собору Святої Софії радимо прочитати за посиланням.

Що відомо про повернення собору Святої Софії статусу мечеті

  • Жваво обговорюване рішення влада Туреччини схвалила 10 липня.
  • Свята Софія з 1934 року була музеєм. Майже тисячу років собор був християнським, а потім ще близько 500 – мусульманським.
  • Наразі місцева влада запевняє: попри те, що собор знову буде мечеттю, туди й надалі впускатимуть християн.
  • Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель розкритикував таке рішення Туреччини, зазначивши, що Свята Софія має значне символічне та історичне значення для християн.
  • Собор має і пряме відношення до християнства в Україні. За переказами, саме там посланці Володимира Великого знайомилися з християнською вірою.