Думка інших країн не може вплинути, – Ердоган про статус мечеті для собору Святої Софії
Турецька влада вирішила повернути собору Святої Софії статус мечеті, на що отримала шквал критики від європейських країн. Втім, це не спиняє президента Реджепа Ердогана.
Ердоган каже: зробити із собору Святої Софії (Ая-Софія) в Стамбулі мечеть – право і воля народу. Слова президента Туреччини передає інформаційна агенція "Анадолу".
Раніше ЄС розкритикував Туреччину через повернення собору Святої Софії статусу мечеті
Натомість шквальну крикику від Європейську Союзу він перевів у "ісламофобію".
Країни, які не можуть боротися з ісламофобією на своїй території, критикують Туреччину за користування своїм суверенним правом,
– відповів на критику Ердоган.
Рішення про зміну статусу собору на мечеть ухвалювали, ґрунтуючись на бажанні і волю народу. "Думка інших країн не може вплинути на наше рішення", – підсумував Ердоган.
Про факти і таємниці легендарного собору Святої Софії радимо прочитати за посиланням.
Що відомо про повернення собору Святої Софії статусу мечеті
- Жваво обговорюване рішення влада Туреччини схвалила 10 липня.
- Свята Софія з 1934 року була музеєм. Майже тисячу років собор був християнським, а потім ще близько 500 – мусульманським.
- Наразі місцева влада запевняє: попри те, що собор знову буде мечеттю, туди й надалі впускатимуть християн.
- Високий представник Євросоюзу Жозеп Боррель розкритикував таке рішення Туреччини, зазначивши, що Свята Софія має значне символічне та історичне значення для християн.
- Собор має і пряме відношення до християнства в Україні. За переказами, саме там посланці Володимира Великого знайомилися з християнською вірою.