Ворог вже довго тримає у морі підводні ракетоносії та виводить і надводний: про що це свідчить
Росія тримає у Чорному морі два підводні ракетоносії, які споряджені 8 "Калібрами". Наталія Гуменюк розповіла, що корабельне угруповання ворога постійно маневрує, проте тримається у тому ж ракетобезпековому для себе районі.
Керівник Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони Півдня в ефірі телемарафону розповіла, що росіяни більше тяжіють до сторони Новоросійська. Адже окупанти намагаються триматись так, що не потрапити під ураження нашої зброї.
Дивіться також Треба набратися терпіння, – ОК "Південь" про інформацію ISW щодо "ЗСУ на лівому березі Дніпра"
Навіщо росіяни довго тримають ракетоносії в Чорному морі
Однак, саме з того району вони також можуть сягнути будь-якої точки України своїми "Калібрами", які тримають напоготові,
– розповіла Гуменюк.
За її словами, станом на ранок 23 квітня загальне угруповання ворога складається з 10 кораблів, з яких два – підводні ракетоносії.
Наталія Гуменюк розповіла, що росіяни вже довгий час тримають на чергуванні підводні ракетоносії, водночас – напоготові в пункті базування є й надводний, який також споряджений і час від часу долучається до цього корабельного угруповання.
Це може свідчити про те, що ворога намагається підкреслювати, що його панування в Чорному морі він все ще сприймає серйозно,
– пояснила речниця ОК "Південь".
Що впливає на кількість ракетоносіїв у Чорному та Азовському морі
Наталія Гуменюк пояснила, що на кількість ракетоносіїв у Чорному та Азовському морі впливає:
- погода;
- у кожного корабля є своя автономність плавання – скільки часу вони мають перебувати на чергуванні й потім мають зайти в пункт забезпечення, щоб поновити запаси.
Також речниця пояснила, що Росія чергує між собою підводні ракетоносії: деякі перебувають в пунктах базування.
Як правило, зараз ми спостерігаємо, що вони маневрують цими так званими важелями впливу, як вони вважають, і намагаються змінювати обстановку, напружуючи її час від часу і знімаючи напруження,
– заявила речниця оперативного командування "Південь".
Наталія Гуменюк уточнила, що це елемент психологічного тиску, як один з основних факторів впливу на населення під час гібридної війни.