США повернулись до найбільшої кліматичної угоди
Джерело:
"Радіо Свобода"Сполучені Штати Америки в листопаді 2020 року вийшли з Паризької кліматичної угоди. Так вирішив Дональд Трамп. Проте новий президент Джо Байден має інше бачення ситуації, зокрема ролі США в кліматичній ситуації світу.
Джо Байден у свій перший день перебування на посаді заявив про те, що країна має повернутися до Угоди. Цю ініціативу підтримали світові лідери.
До теми Білл Гейтс хоче інвестувати 2 мільярди доларів у захист клімату
До кліматичного пакту Штати офіційно повернулись 19 лютого 2021 року. Напередодні генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш заявляв, що повернення США до угоди "дуже важливе".
Адміністрація Байдена прагне продемонструвати серйозність своєї мети – скоротити викиди вуглецю приблизно на 25% нижче рівня 2005 року. Уряд США планує виконати свої зобов'язання до 2030 року і скоротити викиди в атмосферу. Додатковою метою адміністрації президента є відновити слабку позицію США на світовій арені.
Що таке Паризька кліматична угода?
Це угода про регулювання заходів та зменшення викидів вуглекислого газу з 2020 року. Її прийняли в Рамках конвекції ООН про зміни клімату в Парижі в грудні 2015 року. Цей документ передбачає, що скоротити викиди в атмосферу мають всі країни незалежно від ступеня їхнього економічного розвитку.
Чому Штати виходили з Кліматичної угоди
- 45 президент США Дональд Трамп ініціював вихід країни з Паризької кліматичної угоди у 2017 році. Трамп пояснював це рішення "несправедливими економічними обмеженнями, які кліматична угода накладає на американських робітників, підприємців та платників податків".
- Інші члени Паризької кліматичної угоди публічно засудили таке рішення.
- Країна офіційно вийшла з угоди 4 листопада 2020 року. Це відбулось на наступний день після виборів у США, на яких Трамп програв Байдену.