Укр Рус
12 листопада, 14:13
2

МВФ готовий надати Україні понад 1 мільярд доларів: що для цього потрібно

Основні тези
  • Місія МВФ прибула до Києва для обговорення шостого перегляду програми розширеного фінансування з українською владою.
  • Україна повинна виконати чотири основні вимоги для отримання траншу в розмірі 1,1 мільярда доларів, включаючи бюджетне планування, фінансову стабільність, енергетику та державне управління.
  • Структурні завдання включають огляд довоєнних політик, оцінку фінансових ризиків, фінансовий стан підприємств теплопостачання та розробку політики управління державною власністю.
  • Місія МВФ залишатиметься в Києві протягом кількох днів для переговорів з Міністерством фінансів та Національним банком.

До Києва прибула місія Міжнародного валютного фонду для обговорення шостого перегляду програми розширеного фінансування з українською владою. Було визначено умови, за яких Україні буде надано черговий транш допомоги.

Що потрібно зробити Україні для отримання траншу від МВФ

Для отримання траншу в розмірі 1,1 мільярда доларів Україна повинна виконати чотири основні вимоги, що стосуються бюджетного планування, фінансової стабільності, енергетики та державного управління., повідомляє 24 Канал з посиланням на Міністерство фінансів.

Читайте також: МВФ попереджає: до чого насправді призведе пенсійна реформа

 

Сергій Марченко

Міністр фінансів України

Мінфін спільно з командами Національного банку та МВФ продовжує активно працювати над впровадженням спільно визначених реформ. Ми вдало пройшли вже пʼять переглядів Програми та розраховуємо на успішний шостий перегляд вже у грудні та, як результат, отримання наступного траншу обсягом близько 1,1 мільярда доларів.

Наразі відомо, що до шостого перегляду програми макрофінансової допомоги Україна повинна виконати такі структурні завдання:

  • провести огляд довоєнних політик і практик середньострокового бюджетного планування;
  • оцінити фінансові ризики для стабільності та підготувати план дій для різних сценаріїв;
  • оцінити фінансовий стан підприємств централізованого теплопостачання;
  • розробити політику управління державною власністю, політику дивідендів та стратегію приватизації.

Зауважте! Місія МВФ буде перебувати в Києві протягом наступних кількох днів. Також Міністерство фінансів, разом з Національним банком, бере участь у переговорах.