Аеропорт для "своїх": як чиновники Миколаєва примудрилися обдурити самих себе

14 лютого 2018, 09:31
Читать новость на русском

Понад рік тому у Миколаєві вирішили відновити міжнародний аеропорт, гучно презентували проект, збирали кошти "зі світу по нитці", але вже понад рік не можуть його запустити. За цей час запуск летовища переносили чотири рази, кошторис проекту сягнув 150 мільйонів, директор аеропорту поговорів на хабарі, а обласні чиновники засвітилися в гучному корупційному скандалі.

Влітку 2013 року з Миколаївського аеропорту вилетів крайній рейс. Аеропорт зупинив свою роботу. А вже у 2016 році про нього раптом згадав губернатор Миколаївщини Олексій Савченко. Він презентував ідею відновлення аеропорту в 2016 році.

Читайте також: Хто наживається на конфіскованих на митниці товарах: журналістське розслідування

І вже тоді навіть не натякнув, а прямо промовив: знає, кому можна доручити цей масштабний проект. А поки губернатор не оголошував назви компанії, які зацікавилися ремонтом миколаївського аеропорту, у ньому почали відбуватись дива.

На початку літа в терміналі з'явилися робочі та будівельна техніка. Хоча про тендер, початок будь-яких будівельних робіт чи навіть про наміри їх почати офіційно ніде не оголошували. Хіба що про власні амбіційні плани обмовився сам губернатор Савченко

Він сказав, 24 серпня ми повинні його запустити, борт №1 приземлиться тут і ми відсвяткуємо. От і знайшли вихід, як це зробити – почати роботи, а потім провести тендер і робити роботи без проекту, тупо на око. Тобто проект писав паралельно з тим, як виконувалися роботи,
– зазначив журналіст та автор проекту "Чергова зрада" Андрій Лохматов.

Перші тендери лишень на проекти ремонту аеропорту у системі ProZorro з'явилися в травні,тендер на ремонт аеровокзалу взагалі оголосили лише у грудні 2017-го. Але швидкі робітники-ентузіасти почали активно в ньому працювали ще в липні, тобто, за півроку до проведення тендеру.

"Якісь невідомі люди прийшли мовчки, без дозволів захопили стратегічний об'єкт – аеропорт – і почали проводити там якісь роботи. Один із народних депутатів активно фотографувався і викладав в соціальні мережі свої світлини на фоні техніки, яка вкладає злітну смугу, проводить ремонтні роботи. До того ж, в цей момент тендер ще не закінчився", – прокоментував депутат Миколаївської міськради Федір Панченко.

"Один з народних депутатів" – це Давід Макар’ян, представник "Блоку Петра Порошенка" у Верховній Раді та голова робочої групи з відновлення летовища.

Читайте також: Як у Херсоні створили справжню приватну армію: розслідування журналістів

Він і не приховував своєї участі у відновленні аеропорту. Ось так, приміром, він 20 липня 2017 року, за 4 місяці до оголошення тендеру, на своїй сторінці у Facebook браво звітував про успіхи.

Хто намагався дати губернатору Савченку відкат за продовження контракту та прийняття актів виконаних робіт за ремонт злітно-посадкової смуги – дивіться у журналістському розслідуванні програми "ЦРУ".