Ахметов серйозно примножив свої статки, попри проблеми на Донбасі

27 березня 2017, 19:07
Читать новость на русском

Згідно із рейтингом Forbes, український олігарх Рінат Ахметов більше ніж вдвічі підскочив у рейтингу найбагатших людей світу – перемістився з 771 місця на 359.

Про це йдеться у матеріалі журналіста Наталії Лебідь "Хто допоміг Ахметову подвоїти статки?".

І це при тому, що група "Метінвест", що належить Ахметову, заявила про повну втрату контролю над роботою всіх своїх активів на тимчасово неконтрольованій території.

Читайте також: Терористи захопили цілий ряд підприємств Ахметова

Під ударом опинилися щонайменше сім ахметовських підприємств – "Єнакіївський металургійний завод", "Єнакіївський коксохімпром", "Харцизький трубний завод", "Комсомольське рудоуправління", "Краснодонвугілля", "Донецьккокс" та ТОВ "Метален", говориться у матеріалі.

Як припускає журналістка, бізнес Ахметова "тримається на плаву" завдяки формулі "Роттердам плюс", за якою розраховується вартість електроенергії.

"В ціну закладається вартість вугілля в Роттердамі та перевезення його до України. В Роттердам воно потрапляє з різних країн. Справа в тому, що ми його з Роттердаму не веземо – ми використовуємо наше українське вугілля. Просто воно зараховується в тарифах по тих роттердамських цінах", – коментує ситуацію експерт з енергетичних питань Андрій Герус.

Тобто, Ахметов видобуває вугілля на своїх же, а потім компанії, котрі також належать йому, купують це вугілля і перепродують його Україні за формулою "Ротердам плюс".

Читайте також: Чому Ахметов втратив Донбас: думка журналіста

"Через подібні викрутаси увесь фінансовий тягар лягає як на державу, так і на пересічного споживача. Адже та електроенергія, котру виробляють працюючі на вугіллі ТЕС, дедалі більше дорожчає – тариф зростає пропорційно збільшенню ціни на «роттердамський» антрацит Ахметова", – йдеться у матеріалі.