Банк "Хрещатик" збанкрутував через дії НБУ, – банкіри
Визнання неплатоспроможним банку "Хрещатик" є свідченням нездатності Нацбанку здійснювати професійне регулювання та ефективний нагляд за банківською системою, заявляють у Асоціації "Український Кредитно-Банківський Союз" (УКБС).
Інформує Gazeta.ua.
Непередбачуваність та вибірковість політики НБУ веде до знищення вітчизняних банків, вважають експерти УКБС. За їхніми оцінками, раптова зміна Нацбанком "правил гри" та форсування графіків докапіталізації банків призводить до конфліктів між регулятором та акціонерами фінансових установ.
Зокрема, в Українському кредитно-банківському союзі повідомили, що перед падінням банку НБУ відмовив у наданні стабілізаційного кредиту для підтримки ліквідності "Хрещатику", який на 25% належить Києву, обслуговує важливі соціальні проекти та входить в 20-ку найбільших банків України. При цьому окремі банки, у т.ч. з капіталом країни-агресора або тісно пов’язані з представниками влади, користуються необмеженою підтримкою регулятора, що свідчить про вибірковий підхід у банківському нагляді.
На думку політолога Вадима Карасьова, Нацбанк вів подвійну гру з акціонерами "Хрещатику". За його словами, власники установи були не проти провести його докапіталізацію та вели перемовини з інвесторами. Але НБУ включив банк до "чорного списку", не давав гарантій щодо продовження його роботи та сприяв відтоку важливих клієнтів – комунальних підприємств.
Як повідомлялося, Нацбанк увечері 5 квітня оголосив про визнання неплатоспроможним банку "Хрещатик". Згідно з даними про структуру власності банку на його сайті, ключовими власниками фінустанови є громадянин України Андрій Іванов з часткою 37%, Київська міськдержадміністрація з часткою 25%, громадянин Австрії Микола Солдатенко із часткою 24%.
Напередодні "Київводоканал" перейшов на обслуговування до "Міжнародного інвестиційного банку", який пов’язують з Петром Порошенком.
В цілому комунальні підприємства Києва до введення тимчасової адміністрації в "Хрещатик" встигли вивести з банку, за різними оцінками, від 117 мільйонів до 300 мільйонів гривень.