Чому курс долара зростає: в НБУ пояснили причини і просять не панікувати
В Нацбанку 23 липня пояснили, що природа різкого зростання курсу долара протягом останніх двох тижнів психологічна. В НБУ кажуть, що на це вплинула відставка ексглави Якова Смолія, а також публічні заяви про девальвацію гривні.
Заступник глави НБУ Дмитро Сологуб під час брифінгу запевнив, що коливання курсу є природним і не загрозливим. Про це повідомляє 24 канал.
Цікаво Зміцнення гривні стало причиною падіння економіки, – глава Мінекономіки Петрашко
Які причини зростання курсу долара
- В НБУ кажуть, що після заяви про відставку Смолія були змушені вийти на ринок і продати 150 мільйонів доларів. Протягом останніх днів в Україні знову спостерігається зростання попиту на валюту з різних джерел.
- Регулятор переконує, що немає інших пояснень, окрім публічних заяв про те, що потрібна девальвація, а гривня слабшатиме. В НБУ кажуть, що процес слабшання гривні відбувався й раніше, тому не дивно, що це відбувається і зараз.
Що буде з курсом долара далі
В Нацбанку переконують, що мають достатньо інструментів для вирішення проблеми. Він також додав, що в режимі "плаваючого курсу" Україна перебуває вже п'ять років, тож його коливання є природним. Інколи можливе коливання попиту та пропозиції валюти з боку імпортерів та експортерів.
На думку заступника глави Нацбанку, з точки зору експорту, цін і обсягів наразі ситуація, навпаки, досить сприятлива. За його словами, почав зростати й імпорт, хоча все ще залишається достатньо низьким.
Коли люди говорять про те, що НБУ не виходить на ринок – це неправда. Це показує те, що ми робимо це настільки ефективно, що люди цього не бачать.
– зауважив Сологуб.
До теми Шевченко заявив, що коливання гривні наразі перебуває у повній нормі
Зверніть увагу! Національний банк України встановив на 24 липня курс 2 7 гривень 88 копійок за долар. Також продовжує здорожчання і євро.
Статистика курсу долара в Україні з 1996 по 2019 рік / Інфографіка 24 каналу