Чому не приходять виплати ВПО за листопад: як усунути проблему
Переселенці з регіонів, що знаходяться близько до зони ведення бойових дій, мають право отримувати щомісячні виплати на банківську картку. Однак інколи виплати можуть затримуватися.
Чому так трапляється та як розв'язати проблему, читайте у матеріалі 24 каналу.
Цікаво У переселенців можуть забрати виплати: хто потрапить у список
Чому можуть затримувати виплати
Причин, чому щомісячні грошові виплати затримують, може бути декілька. Якщо ви впевнені, що ваша громада є у переліку територій, що розташовані в зоні бойових дій, необхідно звернутися до найближчого відділу соціального захисту.
Зазвичай виплати не приходять вчасно через наступні проблеми:
- Технічні проблеми
- Неправильно вказані дані у заявці
- Помилку при формуванні списків на виплати
- Зміну фактичного місця перебування ВПО.
Кожному переселенцю надійде повідомлення із проханням з'явитися в управлінні соцзахисту. Таким чином він чи вона повинні підтвердити місце свого перебування. Якщо людина не з'являється протягом 10 днів, виплати припиняються.
Але якщо переселенець не зміг вчасно з'явитися в управління через недовгий від'їзд, наприклад, у відрядження, виплату все одно відберуть. Проте її можна відновити, одразу після повернення, подавши заяву.
Якщо ви змінюєте місце перебування, про це необхідно повідомити. Зробити це можна через розділ "Послуги для ВПО" в застосунку "Дія".
Окрім того, як повідомили в Управлінні соціального захисту Львівської області, затримка виплат може відбуватися через використання нового програмного забезпечення. У випадку, якщо виплати затримують більш як на тиждень, радять звертатися до органів соціального захисту.
Звертатись можна не лише до органів соцзахисту чи ЦНАПу, а й безпосередньо до Мінреінтеграції на телефони гарячої лінії з кризових питань 15-48, або гарячої лінії Офісу уповноваженого з питань ВПО +38 (066) 813-62-39.
Як повідомляла міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук, такі проблеми намагаються вирішити якнайшвидше.
В Мінреінтеграції цілодобово приймає дзвінки гаряча лінія з кризових питань 15-48. Або пишіть в месенджери на наші пабліки – як зручніше. Ми реагуємо на будь-який формат звернень. В Уряді працює ціла група: Мінсоцполітики, Мінцифри, Мінреінтеграції, яка й розв'язує такі проблеми. Дуже багатьом вже змогли вирішити питання. Отже, будь ласка, звертайтеся – допоможемо! Виплати від держави будуть нараховані та дійдуть до отримувачів,
– наголосила Віцепрем'єр-міністр – Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.
За словами міністерки, кількість ВПО в Україні постійно збільшується і наразі становить близько семи тисяч осіб.
Зверніть увагу! Отримати виплати ВПО можуть також від благодійних організацій. Як це зробити, ми розповідали у матеріалі. Також віднедавна українці можуть отримувати підвищену грошову допомогу від ООН.