Виплати військовослужбовцям: чому їх можуть затримувати

31 жовтня 2024, 16:20
Читать новость на русском

Військовослужбовці в Україні отримують грошове забезпечення, яке включає базові виплати та додаткові виплати за специфіку служби й секретність. Втім, виплати часом можуть затримуватися з низки причин.

Які виплати мають військовослужбовці

На відміну від найманих працівників, які отримують зарплату, виплати для військових мають конкретні дати, коли їх повинні перераховувати, повідомляє 24 Канал з посиланням на "Факти ICTV".

Читайте також Дохід Росії від тіньового флоту більший, ніж розмір міжнародної допомоги для України

Розмір грошового забезпечення військових залежить від кількох факторів:

  • посада;
  • військове звання;
  • кваліфікація;
  • тривалість, інтенсивність і умови служби.

У 2024 році мінімальна зарплата для солдата становить 20 100 гривень, строковики отримують 6 тисяч гривень, курсанти військових училищ – 2 350 гривень, а інструктори – від 15 до 30 тисяч гривень.

Зауважте! До основної суми можуть додаватися надбавки за специфіку служби та секретність. Військовослужбовцям також передбачені доплати за науковий ступінь, почесне чи спортивне звання.

У період воєнного стану військові виплати включають щомісячне грошове забезпечення та додаткові винагороди у розмірі 30, 50, 70 або 100 тисяч гривень.

Коли мають надходити виплати

Зазвичай військовослужбовці отримують виплати на банківські картки у два етапи: аванс з 5 по 15 число та основну суму, з 25 числа до початку наступного місяця. Втім, точні дати залежать від військової частини та виду військ.

Затримки можуть виникати через такі причини:

  • нестачу коштів у бюджеті;
  • неправильно оформлені запити на зарплату з боку військових частин.

Зауважте! Крім того, затримки можливі, оскільки в зарплату відразу включають додаткові виплати за участь у бойових діях або перебування в зоні бойових дій, що потребує часу для узгодження.