Чому 2015 рік став катастрофічним для ринку української нерухомості
2015 рік став найгіршим для ринку нерухомості за всі роки незалежності. За оцінками експертів, кількість угод була мінімальною як щодо нових споруд, так і вторинного продажу.
Якщо два роки тому у грудні було продано понад 1200 квартир у новобудовах, то за аналогічний період минулого року — трохи більше 200. Подібну ситуацію прогнозують і на найближчі місяці.
Перспектив іпотеки немає. Відсутня й перспектива того, що населення почне багатіти. Купівельна спроможність населення вкрай низька,
— пояснив фахівець ринку нерухомості Віктор Несин.
Проте українці все одно вивчають ринок пропозицій. Здебільшого покупців цікавлять квартири на вторинному ринку, бо там можна торгуватися.
Так, за оцінками експертів, кожна друга угода минулого року укладалась зі знижкою до 50%. До того ж, через значну кількість заморожених будівництв, люди почали втрачати довіру до нового житла.
Новобудови не виправдовують довіри і через подорожчання матеріалів. Собівартість робіт зростає, а платоспроможність людей навпаки падає. Відтак рентабельність бізнесу багатьох компаній вже знизилася до небезпечних 10-15%.
Забудовники зараз мають найнижчу рентабельність за всі роки незалежності. Рівень інфляції 2015 року склав 43%, долар виріс у декілька разів, реальні зарплати зменшилися. А нерухомість залишилася на тому ж рівні,
— прокоментував ситуацію аналітик ринку нерухомості Сергій Степенко.
На ринку оренди ситуація не краща. Через високі тарифи більшість орендодавців підняли ціни на 15-20%. За оцінками фахівців, житло може ще подорожчати через курсові коливання. Тому прогнозують зменшення попиту на оренду. Вже зараз на одного клієнта припадає більше сорока пропозицій.
Дивіться також: Скільки коштуватиме оновлена реєстрація нерухомості