Чому в Україні росте вартість кредитів: пояснення експерта
Кредитори не довіряють Україні. Так уже повелося, що коли політики, що керують країною, не тримають свого слова, звикли кидати кредитора (і потім хвалитися про це привселюдно), то кредитори перестають довіряти.
Про це у своєму відеоблозі "Фінансова грамотність" розповів експерт Сергій Фурса.
Читайте також: "Теплі" кредити: як за допомогою держави зекономити на опаленні
"Там, де немає довіри, там є ризик. Де росте ризик, там росте вартість кредитів. От і все", – сказав експерт.
За його словами, щоб знизити вартість кредитів для країни треба довго і нудно виконувати взяті на себе зобов'язання, а це довго та нудно. Тому іноді українцям можуть запропонувати простіший варіант – не виконати поточні зобов'язання, бо дорого, внести зміни до договору з боржником, а потім відразу позичати під 5%.
"Яким чином невиконання поточних зобов'язань перед інвесторами може дозволити трохи пізніше взяти у тих же інвесторів гроші дешевше, залишається загадкою. Тому що ці самі інвестори вже точно люди не щедрі. Вони розумні та жадібні. І ключове слово – розумні. Тому що в Україні жадібних багато. Достатньо вийти на будь-якому вокзалі і поговорити з таксистами. А ось з розумними, які розуміють, що черговий кидок інвесторів лише віддаляє нас від мети взяти колись гроші під 5% (або просто дешево), біда", – сказав Фурса.
Відео повного випуску відеоблогу "Фінансова грамотність" за 12 жовтня 2018