Зміни у депозитних ставках у жовтні: що буде з вкладами українців
Зниження облікової ставки на 2 відсоткові пункти значно пришвидшило процеси зміни депозитного тренду: очікується, що до середини жовтня більша частина банків переглянуть ставки за гривневими депозитами в бік зменшення.
Що буде з депозитами у жовтні
Банкір Дмитро Замотаєв припускає, що нові депозитні програми були розроблені, ще після зниження облікової ставки у червні до 22%, повідомляє 24 Канал. Тому можна сказати, що їх запуск відбуватиметься майже миттєво.
Читайте також Надбавки для українських пенсіонерів: як збільшити пенсію на 800 гривень
Серед найголовніших змін можна виділити зростання популярності гривневих вкладів з розміщенням від 3 до 6 місяців. Протягом жовтня їхня частка в загальній структурі нових депозитів може скласти до 60- 65%, ще у червні вона була на рівні 25 – 30%.
На думку банкіра, розмір ставок у жовтні очікувано будуть такими:
- середні ставки за гривневими вкладами з розміщенням від 3 до 6 місяців складуть 15% річних;
- середні ставки за гривневими депозитами з розміщенням від 9 до 12 місяців будуть на рівні 14-15%.
Замотаєв каже, що загальна економічна ситуація в країні сприятиме тому, щоб громадяни активно відкривали нові вклади та саме у гривні.
Дохідність гривневих депозитів залишиться на досить високому рівні: вкладення на 3 – 6 місяців дадуть клієнту "чистий" дохід на рівні 4 – 5%, від 9 до 12 місяців до 5 – 6%. Розуміємо, що на даний час це майже оптимальна дохідність, адже максимальний прибуток за валютними депозитами не перевищить 3,5% у доларах та 2,5% у євро.
– наголошує банкір
Зростання ставок валютних депозитів буде досить кволим, адже їх головний пік був у серпні, коли майже третина банків реанімувала свої програми, відразу збільшивши дохідність за вкладами на 1,8 – 2%.
Популярність валютних вкладів дещо знизилася насамперед через резапуск конвертаційних депозитів. НБУ вдвічі збільшив ліміт на придбання безготівкової валюти за офіційним курсом з обов’язковим її подальшим розміщенням на депозитах терміном від 3 місяців.
Після повернення до плаваючого курсу, який за всіма ознаками ґрунтуватиметься на ринковому курсі валюту, у громадян відпаде доцільність у придбанні безготівкової валюти, адже фіксований офіційний курс буде скасовано.
– підсумовує Замотаєв
Зростання частки валютних депозитів буде повільним, але все ж таки невпинним. Гривневі вкладення також не відставатимуть.