На ревізії Держрезерву виявили тотальне розкрадання та мільйонні збитки, – Мінекономіки

5 листопада 2020, 21:25
Читать новость на русском

Аудит Державного агентства резерву України підтвердив зникнення тисяч тонн запасів, катастрофічний технічний стан підприємств і багатомільйонні фінансові махінації. Матеріали про порушення вже передали в НАБУ, СБУ та Національну поліцію.

Масштабна ревізія із залученням усіх компетентних органів відбулася вперше за останні роки за ініціативи Мінекономіки та за дорученням Кабінету Міністрів. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

Читайте також "Миша" знайшлася: на хабарі в 1 мільйон затримали організатора розкрадання зерна з Держрезерву

Те, що відбувається в Держрезерві, є неприпустимим. Ще навесні, коли я тільки прийшов в міністерство і почав дізнаватися про кричущі факти діяльності Держрезерву, ми ініціювали перевірку. Ситуацію з Держрезерву, яку ми бачимо зараз, треба докорінно змінювати,
– сказав міністр економіки Ігор Петрашко.

Які порушення виявили у Держрезерві

  • Псування зерна на суму 35,5 мільйона гривень. Все через його зберігання без дотримання будь-яких регламентів. До прикладу, терміни зберігання зернової продукції складають 2 роки, тоді як на держпідприємствах є продукція 2010 – 2011 років.
  • Також виявили нестачу зерна на одному з підприємств Держрезерву на 27,9 мільйона гривень. Така вартість зерна зазначена в облікових цінах на момент його закладки. Тобто, зараз сума збитків може бути в декілька разів більшою.
  • На підприємствах зберігаються товари продовольчої групи, терміни придатності яких вже давно закінчився. Таких прострочених товарів є на суму понад 100 мільйонів гривень.
  • На підприємствах є прострочені товари непродовольчої групи на суму 200 мільйонів гривень.
  • Сума порушень фінансово-господарської діяльності підприємств Держрезерву склала 31,4 мільйона гривень. По апарату Держрезерву – 1,7 мільйона гривень.

Крім того, під час ревізії встановили, що Держрезерв порушував законодавство при здійсненні публічних закупівель без укладання договорів.

Зверніть увагу! У червні 2020 року радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол повідомив, що за результатами аудиту Державного резерву в Чорткові, що на Тернопільщині, виявили нестачу майже 2 700 вагонів зерна.