Економіст назвав, що буде з курсом гривні
На сьогодні немає шоку з курсом гривні, як, наприклад, був у лютому 2015 року.
Про це пише економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь у статті на НВ.
Як відомо, 15 грудня, у четвер, НБУ встановив курс гривні на рівні 26,30 за долар. Таким чином, долар США подорожчав на 20 копійок, а євро – на 30 копійок.
"В цілому, я не назвав би це значним ослабленням гривні – все, що відбувається, вкладається в рамки дозволених курсових коливань, яких ми й очікували раніше. Немає шоку, як, приміром, у лютому 2015 року", – заспокоює Жолудь.
Експерт також назвав ряд причин, які могли вплинути на коливання курсу національної валюти.
"Свою роль міг зіграти досить значний негативний шум, який йде зараз щодо найбільшого банку країни і проблем з ним", – пояснює економіст.
Для певної категорії людей це могло стати сигналом, що варто купити долари або євро, що може підвищити попит на валюту і, відповідно, її вартість. Тим не менш, це все ж коливання, а не значне ослаблення,
– каже фахівець.
За словами Жолудя, наразі курс гривні буде коливатися у прогнозованих межах і не перейде критичну позначку.
"Зсув на кілька відсотків в ту чи іншу сторону протягом тижня – цілком можливий, але ця ситуація нічим не відрізняється від ситуації в інших країнах, де також запроваджено гнучкий курс валют", – прогнозує він.
Економіст вважає, що стабільне зміцнення гривні можливе після опалювального сезону.
"Що стосується потенціалу до зростання, то про більш-менш відчутне і стабільне зміцнення гривні ми зможемо говорити не раніше, ніж закінчиться опалювальний сезон і, відповідно, зменшиться імпорт енергоносіїв", – зазначив експерт.
Читайте також: Залишити погане в старому році: економічні підсумки 2016