Як зекономити світло на електропристроях вдома

20 червня 2024, 09:13
Читать новость на русском

З підвищенням тарифів на світло у деяких українців почало виникати питання, як зекономити електроенергію. Дійсно, є кілька способів, але на глобальний результат сподіватися не варто.

Як зекономити на бойлері

Сім'я з трьох осіб зазвичай споживає близько 200 кіловат-годин на місяць. Це викликає занепокоєння щодо фінансового навантаження, спричиненого нещодавнім підвищенням тарифів.

Читайте також Підвищений тариф на світло дозволить профінансувати ремонти енергооб'єктів

При виборі бойлера слід звернути увагу на його об'єм, особливо для домогосподарств з 2 – 3 осіб. Рекомендований об'єм для сім'ї такого розміру становить від 50 до 60 літрів. Також рекомендується обирати бойлер з класом енергоефективності А/А+ або вище.

Щоб економно користуватися бойлером треба:

  • відрегулювати температуру нагрівання на рівні 55 градусів;
  • запрограмувати автоматичне вмикання/вимикання бойлера в потрібний час через "розумну" розетку;
  • за наявності такої розетки та двозонного лічильника за використану від 23:00 до 7:00 електроенергію можна сплачувати вдвічі дешевше;
  • вчасно чистити та видаляти накип всередині бойлера.

Зверніть увагу! А от вимикати бойлер на ніч не рекомендується, тому що пристрій витрачає значно більше електроенергії, щоб нагріти воду ніж підтримувати її у сталій температурі.

Як зекономити на кондиціонері

Під час вибору кондиціонера важливо звернути увагу на інверторні пристрої. Ці пристрої не вимикаються повністю, а переходять у режим меншої потужності після досягнення бажаної температури в приміщенні.

Щоб створити прохолодніше середовище у квартирі під час використання кондиціонера, експерти рекомендують тримати вікна та двері зачиненими. Крім того, придбання жалюзі та світловідбиваючої плівки для вікон може ще більше посилити охолоджуючий ефект.

З метою підвищення енергоефективності та зниження рівня шуму експерти рекомендують використовувати функцію "Еко" на кондиціонерах вдень, а вночі переходити в режим "Сплячий". Таке регулювання не тільки допомагає знизити споживання електроенергії, але й мінімізує шум, що заважає спати.