Кошти підуть на ремонти

Згідно з інформацією голови Державної інспекції енергетичного нагляду України Руслана Слободяна, кошти з підвищеного тарифу будуть використані для відновлення пошкоджених об'єктів державної генерації.

Читайте також Щоб не переплачувати: коли треба подавати показники лічильників

Кошти однозначно спрямовані в першу чергу на відновлення об'єктів державної генерації. Будуть спрямовані, тому що наразі ці кошти поки що не надходять. Вони почнуть надходити після того, як люди отримають перші платіжки. Тобто на початку липня перші платіжки з новими тарифами,
– зазначає Руслан Слободян.

Слободян підкреслив, що уникнути підвищення тарифу на електроенергію було неможливо. Він також заявив, що найближчим часом тариф не буде переглядатися, тому не варто очікувати нового підвищення.

Яка реальна ціна електроенергії

Раніше Міністерство енергетики повідомило, що реальна вартість однієї кіловат-години становить понад 7,5 гривень. А діючий тариф дозволяє провести лише частково покрити собівартість і необхідні ремонти на енергооб'єктах.

Важливо відзначити, що після 22 березня 2024 року Україна втратила приблизно 9 гігават потужностей через масштабні обстріли енергетичної інфраструктури. Постраждали теплові електростанції державної компанії "Центренерго" та гідроелектростанції "Укргідроенерго".