Експерти пояснили, як відбуватиметься монетизація субсидій
Залишки невикористаної субсидії урядовці вирішили видавати грошима. Та поки що сума не буде більше, ніж 700 гривень для родини.
Як пояснили у Міністерстві соціальної політики, комунальні підприємства до 1 червня повинні скласти списки пільговиків.
До 1 вересня мешканцям треба подати заяву на монетизацію субсидій. А також вказати в документах відкритий рахунок у будь-якому банку. Отримати кошти також можна і в поштовому відділені.
Читайте також: В уряді повідомили умови, при яких з 1 травня не буде надаватись субсидія
Втім, поки видаватимуть гроші лише за дві зекономлені послуги.
Субсидії монетизуватимуть за економію в опаленні газом або електроенергією. В обсягах вартості 100 кубічних метрів газу або 154 кіловат електроенергії, якщо електроенергія використовується для опалення,
– наголосила заступник директора соціального департаменту Мінсоцполітики Тетяна Голубенко.
Тобто пощастить лише мешканцям приватних будинків та квартир у новобудовах, де встановлені котли на опалення. Тим, чиї оселі підключені до центрального теплопостачання, монетизація поки не світить..
Навіть якщо людина зекономила більше 100 кубів газу, то на руки видадуть лише 700 гривень. Витрачати їх можна на власний розсуд. Хоча спочатку монетизовані субсидії планували виділяти лише на енергоефективність та утеплення осель.
Читайте також: Компенсація за субсидії: Гройсман розповів, як отримати
Однак поки і українці, і урядовці не звикли до економії. Цього року на енергоощадні програми виділили лише 800 мільйонів гривень, тоді як на субсидії 52 мільярди. Більше країна витрачає лише на армію.