План Росії провалився: Україна успішно долає енергетичну кризу
Джерело:
DiXi GroupУ вересні Україна експортувала електроенергії в 5 разів більше, ніж імпортувала. Ситуація, порівняно з серпнем значно покращилася.
Новий рекорд експорту
У вересні Україна експортувала 111,1 тисячі мегават-годин. Це найбільший показник за 2023 рік. 60 від усього показника – 66,7 тисячі мегават-годин надійшло у Словаччину, 40% – 44,4 тисячі мегават-годин у Молдову.
Читайте також Готівковий курс на сьогодні: яка вартість долара в банках та на чорному ринку
Для порівняння, у серпні Україна експортувала у 544 рази менше електроенергії, усього – 0,2 тисячі мегават-годин. Імпорт склав – 238 тисяч мегават-годин:
- 77% – 18,4 тисячі мегават-годин – Словаччина;
- 23% – 5,4 тисячі мегават-годин – Молдова.
Україна не використовувала аварійну допомогу, проте залучала галузь відновлювальної енергетики (ВДЕ). Комерційного імпорту наразі немає, експорт до Молдови та Словаччини у поточному місяці склав:
- за 1 жовтня – 4,3 тисячі мегават-годин;
- за 2 жовтня – 4,6 тисячі мегават-годин.
Ринок електроенергії в Україні
У червні відбулося зростання тарифів на електроенергію майже вдвічі, зараз ціна за кіловат-годину складає – 2,64 гривні. Таке підвищення було вимушеним, зважаючи на стан енергосистеми. Проте, це не кінцева ціна. Вірогідно, у майбутньому електроенергія зросте до 5 гривень за кіловат-годину.
Попри те, що дефіциту електроенергії не буде, відключення усе ж відбуватимуться. Наскільки сильними будуть обмеження залежить у тому числі і від успішності терористичних атак ворога.