Повне відновлення можливе, але тривале: українська енергосистема пережила ще одну атаку

30 грудня 2022, 13:50
Читать новость на русском

Вчора, 29 грудня, росіяни здійснили масовий ракетний удар по критичній інфраструктурі України. Було пошкоджено декілька об'єктів. Чимало населення залишилося без світла, але ситуацію намагаються стабілізувати. Скільки триватиме відновлення, читайте у тексті 24 Каналу.

Без нових обстрілів енергосистема України якщо не повністю, то хоча б частково може відновитися наступного літа. Такі прогнози ще раніше давали енергетики.

Читайте також Дефіцит електроенергії та можливий блекаут на 10 днів: чи буде Україна зі світлом у 2023 році

Все може бути й раніше

За словами Юрія Щедріна, аналітика "Центру розвитку міст", за позитивними прогнозами, енергосистема більш-менш може стабілізуватися й навесні. 

Я вважаю, що вже цієї весни все повинно більш-менш стабілізуватися, якщо не буде значних холодів та витрат енергії,
– мовить Щедрін.

Якщо говорити про заміну та швидке відновлення у грошовому еквіваленті, то за оцінками уряду, Україна потребує 1 мільярд доларів на пошкоджену критичну інфраструктуру.

Чи можливо повернути стан енергосистеми як до війни

Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики, під час брифінгу пояснив, що для повного відновлення, тобто до стану, в якому українська енергосистема перебувала до війни, знадобиться близько 2 років.

Цікаво, що перехід на зелену енергетику займе ще більше часу.

Для того, щоб дійсно надійно зарезервувати, відновити якісно, сучасно. З урахуванням того, що ми хочемо мати більш енергоефективну, зелену, таку, що більше орієнтується на відновлювальні джерела, – нам знадобиться 2,5 – 3 роки,
– резюмував фахівець.

Цікаво Експорт російського газу обвалився до історичного мінімуму, – Reuters

Яка зараз ситуація зі світлом в Україні

  • На ранок 30 грудня в столиці України діють аварійні відключення. Проте вже згодом енергетикам вдалося стабілізувати ситуацію і повернутися до планових відключень. 
Нагадуємо, що 29 грудня росіяни здійснили 10-й масовий ракетний удар по енергосистемі України. Внаслідок цього у Києві 40% споживачів столиці залишилися без світла після атаки.
  • Складною була ситуація на Львівщині, де сили ППО знищили 70% ракет, але дві пошкодили об'єкт енергетичної інфраструктури. Відтак, 90% населення області залишилося без світла. Згодом ситуація покращилася. 
  • На Одещині ворожа атака залишила понад 400 тисяч абонентів без світла. Сьогодні в області та місті діють аварійні відключення світла.