Гривневі збереження: чому українці стали частіше обирати національну валюту

19 лютого 2024, 19:02
Читать новость на русском

Джерело:

Андрій Пишний

З початку повномасштабного вторгнення НБУ активно укріплює національну валюту. Завдяки цьому, українці почали частіше обирати гривню для вкладень.

Наскільки зросла кількість гривневих депозитів

У НБУ підрахували, що за 2023 рік кількість гривневих депозитів зросла на 20,5%. У 2024 році ця тенденція продовжується.

Читайте також 18,75 мільярда гривень за рік: українці менше донатять на ЗСУ

 

Андрій Пишний

Голова Національного банку

Увесь рік тривало зростання гривневих коштів фізичних осіб на рахунках банків: на 7,3% за квартал та на 20,5% за рік. Річний темп приросту роздрібних строкових депозитів став рекордним за понад десятиліття – 37,2%.

Пишний зауважує, що на початку 2024 року відбувся сезонний відтік коштів. Однак, у лютому ситуація нормалізувалась.

Відзначу, що рівень доларизації депозитів знижувався шостий квартал поспіль (до 31,5%) за рахунок активнішого приросту гривневих коштів,
– уточнює банкір

Як змінились ставки за депозитами

Попри інфляцію, ставки за гривневими депозитами дозволяють зберігати вкладення у національній валюті від знецінення. Пишний наголосив, що кредитоспроможний попит зростає, а банки, своєю чергою, мають можливість його задовільнити.

Ринкові ставки за гривневими кредитами бізнесу знизилися за рік на 2,3 відсоткові пункти (до 17,7% річних). Найпомітніше – за кредитами МСП. Подібна динаміка спостерігалась і за кредитами фізособам – вартість за новими угодами знизилась на 2,5 відсоткові пункти. за рік,
– розповів банкір

Обсяги гривневих кредитів МСП зростали значними темпами. Зараз їхня частка у кредитному портфелі бізнесу у національній валюті складає 57%.