Росія отримує мільярди доларів від продажу газу в ЄС: хто фінансує війну в Україні
Джерело:
Financial TimesЦьогорічний обсяг імпортованого скрапленого природного газу з Росії до ЄС б'є усі рекорди. Попри значну кількість санкцій, Кремль продовжує отримувати кошти від торгівлі.
Імпорт газу з Росії
За перші 7 місяці 2023 року Бельгія та Іспанія стали одними з найбільших покупців природного газу у Росії. Лідером серед імпортерів сировини є Китай.
Читайте також Є шанс обійтися без відключень: за яких умов Україна уникне блекауту
Кількість імпортованого скрапленого газу в ЄС зріс на 40%, якщо порівнювати показник з цим же періодом у 2021 році.
Зауважте! Цей показник прямо вказує на те, що з початком повномасштабного вторгнення, деякі держави почали активно закуповувати скраплений газ у Росії. Від російських ресурсів залежать безліч країн. Раніше імпорт був меншим, оскільки ризиків у цих постачаннях не передбачалося. Зараз ЄС активно поповнюють резерви.У Global Witness стверджують, що Кремль отримав 5,29 мільярда євро через імпорт скрапленого газу до ЄС.
Своє невдоволення політикою санкцій висловив старший організатор кампанії з викопного палива в Global Witness Джонатан Норонья-Гант – передає 24 Канал.
Шокує, що країни ЄС так важко працювали, щоб відмовитися від транспортування російського викопного газу лише для того, щоб замінити його еквівалентом, який постачається.
– зауважує Норонья-Гант.
Як він стверджує, у більшості, сировина переправляється через компанію "Ямал СПГ" – контрольний пакет акцій, якої належить російському підприємству "Новатек". Цікаво, що другим співвласником цього постачальника є китайський державний фонд.
Складається ситуація, коли під час посилення санкцій, ЄС паралельно збільшують імпорт сировини з Росії і тим самим дають їй заробляти.
Зверніть увагу! Бельгія імпортує таку кількість сировини завдяки добре розвиненій системі портових підприємств. Іспанська компанія Naturgy і французька – Total також постійно закуповує російський скраплений газ.