Історії успіху прихильників криптовалют, які надихнуть кожного

12 серпня 2024, 09:00
Читать новость на русском
ПАРТНЕРСЬКИЙ МАТЕРІАЛ

Криптовалюти – це ринок з капіталізацією на трильйони доларів, який пропонує багато цікавих можливостей для всіх, хто цікавиться цією індустрією.

Про справді неймовірні історії успіху людей, які у той чи той момент зробили ставку на цифрові монети, – розповідаємо у матеріалі 24 Каналу.

Читайте також Як накопичити кошти на гідну пенсію: поради багатіїв

Віталік Бутерін

У 2013 році світ дізнався про криптовалюту, яка на сьогодні є другою за популярністю на ринку. Йдеться про цифрову монету Ethereum, яку створив Віталік Бутерін, ставши одним із найвпливовіших у криптосвіті.

Він опублікував whitepaper для Ethereum – це документ, який допомагає описати основні функції та технічні характеристики конкретної криптовалюти, а на початку 2014 року разом зі співзасновниками Гевіном Вудом та Джеффрі Вілке оголосив про запуск амбітного проєкту.

Цікаво! До створення Ethereum Віталік Бутерін уже був відомий у криптоспільноті. Він став співзасновником журналу Bitcoin Magazine, а також створив численні дослідницькі роботи про нові криптотехнології.

На сьогодні вартість Ethereum коливається на рівні 2546 доларів за монету, а ринкова капіталізація становить 306,3 мільярда доларів. Частка монети на ринку – понад 14%, згідно з даними Coin Gecko.

На момент старту проєкту Бутеріну було всього 19 років. Проте він зумів назавжди змінити криптосферу та продовжує відігравати одну із головних ролей в популяризації відкритих стандартів та освіті про блокчейн. До слова, Бутерін у 2021 році став наймолодшим мільярдером у світі у віці 27 років. Навесні 2024 року його статки оцінили у понад 1 мільярд доларів.

Чарлі Лі

Програміст та підприємець Чарлі Лі почав цікавитися криптовалютами на початку 2010-х років. Він звернув увагу на біткойн й у результаті створив одну із найперших альтернатив для найвідомішої монети у світі.

Проте до цього Чарлі Лі здобув освіту в Массачусетському технологічному інституті, де вивчав комп'ютерні науки. Одним із ключових етапів його професійного життя є робота у компанії Google. Зокрема, програміст працював над створенням таких проєктів, як YouTube та ChromeO. Ця робота дозволила Лі отримати серйозний досвід та вміння для технічних основ та передових технологій.

У 2011 році Чарлі Лі, який експериментував з біткойном, створив нову монету – Litecoin, яка стала кращою версією біткойна: транзакції стали швидшими, кількість монет збільшилася, з'явився інший алгоритм майнінгу. Водночас Лі заявляє, що Litecoin – не конкурент BTC, та називає свою цифрову монету “сріблом для біткойна”.

Пізніше Чарлі Лі заснував та очолив некомерційну організацію Litecoin Foundation задля популяризації цифрової монети на користь суспільства шляхом створення та розробки сучасних технологій блокчейну.

На сьогодні Litecoin – це одна із найвідоміших монет у світі з капіталізацією у 17,5 мільйона доларів. Водночас капітал Чарлі Лі оцінюють у сотні мільйонів доларів. Підприємець також активно цікавиться іншими блокчейн-проєктами, криптовалютами й відкрито спілкується з прихильниками цифрових монет у мережі.

Володимир Носов

Усі, хто цікавиться криптовалютами, найімовірніше, чули про одну із найбільших криптобірж в Європі – WhiteBIT. Створив її українець Володимир Носов, який родом із Харкова. До заснування криптобіржі український підприємець 10 років працював у торгівлі.

Володимир Носов у 2018 році створив криптобіржу WhiteBIT, яка пропонує клієнтам понад 270 активів, більше, ніж 520 торгових пар та 10+ національних валют. Тоді як обсяг торгів за 24 години на біржі становить 2,5 мільярда доларів.

Важливо, що з моменту заснування WhiteBIT Володимир Носов зумів створити безпечну та надійну платформу для різних операцій з криптовалютами з понад 4 мільйонами клієнтів з усього світу. На його думку, саме Україна має всі шанси для того, щоб стати одним із ключових цифрових хабів у Європі. Для цього Володимир Носов активно працює над популяризацією криптовалюти на теренах нашої країни, адже впевнений, що блокчейн – це технологія майбутнього, а ціль його та криптобіржі WhiteBIT – зробити її доступною для якомога більшої кількості людей.

Зокрема, Володимир Носов розвиває низку просвітницьких ініціатив. Серед них:

  • курс із криптограмотності, який створили спільно з Мінцифрою. Безкоштовний курс доступний на порталі Дія. Цифрова освіта.

  • криптобіржа WhiteBIT разом із Києво-Могилянською академією створили першу в Україні та Східній Європі магістерську програму з блокчейн-технологій.

Майкл Сейлор

Американський підприємець та інвестор Майкл Сейлор пройшов шлях від скептика до прихильника біткойна. Він навіть вважає, що ця криптовалюта здатна подарувати компаніям “економічне безсмертя”, а її ціна – досягнути 10 мільйонів доларів за монету.

Ба більше, компанія Сейлора – MicroStrategy – зробила одну із найуспішніших в історії ставку на біткойн, яка принесла мільярдні прибутки. Все почалося у 2020 році, коли вони вклали у біткойн 250 мільйонів доларів. Це стало найбільшою корпоративною інвестицією у криптовалюту.

З того часу компанія купувала все більше і більше біткойнів, вклавши у монету майже 6 мільярдів доларів. За ці роки MicroStrategy разом з Сейлором фіксували прибутки.

Зокрема, станом на грудень 2023 року компанія заробила на ставці на біткойн майже 2 мільярди доларів. Проте ралі біткойна, яке почалося на початку 2024 року, дозволило більше ніж подвоїти суму прибутків. До того ж вартість BTC, якими володіє MicroStrategy, – зросла до понад 10 мільярдів доларів.

Водночас особистий капітал Майкла Сейлора, згідно з даними Forbes, – 4,2 мільярда доларів. Важливо додати, що підприємець зумів повернути собі статус мільярдера саме завдяки криптовалюті та вище згаданій ставці на біткойн.

До теми! Не можемо оминути увагою й досвід Грега Шоена, який був одним із перших прихильників біткойна. Проте він поспішив продати свої 1700 монет у 2011 році за 0,30 долара, отримавши у результаті всього 510 доларів. Грег Шоен не знав, що криптовалюта тільки набирала обертів. Сьогодні ці біткойни коштували б 98,94 мільйона доларів з урахуванням поточного курсу монети – 58 200 доларів за штуку.

Ерік Фінман

У 2017 році світ сколихнула шалена історія про, на той момент, 18-річного Еріка Фінмана. Річ у тому, що він став наймолодшим біткойн-мільйонером. Його шлях у криптосфері почався завдяки брату, від якого він дізнався про біткойн, та бабусі, яка подарувала на його 12-й день народження 1000 доларів. Це був 2011 рік.

Хлопець вирішив вкласти ці кошти у біткойни, які тоді торгувалися на рівні 10 – 12 доларів за монету. У 2013 році його біткойни оцінювали вже у 100 тисяч доларів. На момент повноліття статки Фінмана зросли до 3 мільйонів доларів. Криптомільйонер продовжує займатися цифровими монетами та працювати у криптосфері.

Віримо, що попереду нас чекає чимало історій успіху в криптоіндустрії. Адже щодня у світі здійснюються транзакції з цифровими монетами. Тож, можливо, список мільйонерів, які зробили свій капітал на крипті, буде збільшуватись.