Кабмін підтримав "антиахметівський законопроєкт"
Уряд 12 травня проголосував за проєкт змін до Податкового кодексу. Він передбачає збільшення ставки податків та рентних платежів для великого бізнесу.
Найбільше зміни "вдарять" по імперії олігарха Ріната Ахметова. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну повідомив, що законопроєкт збільшить щорічні надходження до бюджету на 60 мільярдів гривень.
Читайте також Ахметов відповів на закиди про вплив на низку нардепів
Одразу хочу наголосити, що ми не підвищуємо загальнодержавні податки для людей чи бізнесу – зміни не торкнуться ФОПів, чи малого та середнього бізнесу. Ми закриваємо прогалини у Податковому кодексі, які дозволяли великому бізнесу не платити податки в Україні,
– пояснив Шмигаль.
Наразі на сайті уряду фінальна версія документу не опублікована. Проте, за даними "Економічної правди", він не зазнав суттєвих змін.
Що передбачає постанова уряду
- Документ передбачає збільшення ренти за видобуток залізної руди. Майже всі підприємства, що видобувають залізну руду, належать олігархам, а понад половина – Ахметову.
- Запровадження акцизного податку на продаж "зеленої" електроенергії. Діапазон ставки – від 3,2% до 40%, точні цифри наразі невідомі. Найбільше це рішення торкнеться енергохолдингу ДТЕК Ахметова.
- Скасування пільги із сплати земельного податку для гірничодобувних підприємств. Мовиться про компанії, які видобувають корисні копалини та розробляють родовища.
- 5% акцизу хочуть перекласти з роздрібного продажу тютюнових виробів на великих гравців. Так, до бюджету планують отримати 1,9 мільярда гривень
- Скасувати мораторій на індексацію нормативної грошової оцінки земель, від якої залежать розмір податків сільгоспвиробників та орендна плата за користування землею. Від цього уряд очікує додаткових 3,4 мільярда гривень щороку.
- Підвищення ставки єдиного податку для галузевих платників четвертої групи, крім виробників, які працюють у теплиці та крім водного фонду. Це додасть 5,3 мільярда гривень до бюджету.
- Збільшення податку за продаж понад одного об'єкту нерухомості.
- Заборону великим платникам податків відносити всі збитки минулих років для зменшення бази оподаткування.