Кабмін внесе правки до бюджету до 15 лютого
За словами прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, який представляв законопроект про державний бюджет-2015, уряд внесе проект правок до нього в парламент до 15 лютого після переговорів з МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями.
"Серія статей буде змінюватися в залежності від того, як домовимося з міжнародними кредиторами", - сказав прем'єр, уточнивши, що такі переговори почнуться 7 січня.
Глава уряду підкреслив, що ключова мета прийнятого держбюджету на 2015 рік - фінансування національної безпеки і оборони. За його словами, безпосередньо на безпеку і оборону виділяється 80 млрд грн, а додатково до них 1,8 млрд грн - мобілізованим, які будуть покликані в збройні сили, 2,9 млрд грн - на інші органи безпеки оборони і ще 6,9 млрд грн - на держгарантії для підприємств "Укрборонпрома" на виробництво нової техніки і ремонт існуючої.
Фактично, загальний обсяг фінансування витрат на національну безпеку і оборону - 90 млрд грн,
- заявив Яценюк.
Коментуючи пропозиції фракцій коаліції, він повідомив про те, що в бюджет закладаються доходи від продажу радіочастот для мобільного зв'язку на 3G в розмірі мінімум 6 млрд грн і дивіденди від "Укрнафти" у розмірі 1,78 млрд грн.
За словами прем'єра, на капітальні видатки виділяється 4,5 млрд грн, з яких 3 млрд грн - на фонд національного розвитку з акцентом на інфраструктурні проекти на селі, 0,5 млрд грн - на добудову Охматдиту, а залишився 1 млрд грн буде розподілений Кабміном по регіонах за погодженням з бюджетним комітетом Ради.
У той же час Яценюк зазначив, що саме стаття капвитрати буде балансуватися за технічного доопрацювання держбюджету до підписання, осікільки наразі його остаточні показники відсутні і будуть підраховані лише після врахування серії інших законів, прийнятих депутатами у неділю і вночі в понеділок.
Прем'єр також уточнив, що у зв'язку з існуючими у Києва труднощами в держбюджет внесена норма про надання столиці до 15 лютого 1,9 млрд грн субвенції для виконання зобов'язань за здійсненими запозиченнями.
Крім того, враховані пропозиції про виділення 200 млн грн на закупівлю необхідної країні пожежної техніки, а також додаткове фінансування на гемодіаліз і потреби онкохворих.
Говорячи про фінансування дефіциту НАК "Нафтогаз України", Яценюк зазначив, що з 110 млрд грн в 2014 році його планується скоротити до менш 32 млрд грн, а в разі підвищення цін на газ до ринкового рівня зекономлені гроші підуть на субсидії, які необхідно надаватиме, за попередніми даними, від 15 до 20 млн громадян країни.
Нагадаємо, Кабмін вніс проект держбюджету-2015 в Раду з прогнозними дефіцитом 63670 млн грн, що на 7,1% нижче, ніж заплановано на поточний рік.
Доходи держбюджету в наступному році пропонується збільшити на 25,8% - до 475,24 млрд грн, тоді як витрати - на 19,4%, до 527,194 млрд грн.
При цьому в документі наголошується, що відповідно до уточненими меморандумом про економічну та фінансову політику між Україною і МВФ дефіцит сектору загальнодержавного управління в 2015 році за методологією Фонду не повинен перевищити 3,9% ВВП (67,1 млрд грн).
Документ передбачає отримання 65,4 млрд грн доходів від Нацбанку і 17 млрд грн - фінансування дефіциту за рахунок приватизації. Ще 9,9 млрд грн намічено заощадити за рахунок реструктуризації портфеля держоблігацій Нацбанку на нові ОВДП терміном до 20 років і ставкою 5% річних.
Граничний розмір держборгу на кінець 2015 року планується на рівні 1176 млрд грн (68,3% від ВВП), що на 45,7% перевищує запланований рівень на кінець поточного року.
Проект держбюджету-2015 побудований на консервативному сценарії розвитку ситуації, який передбачає падіння реального ВВП на 4,3% при інфляції 13,1%, середньорічний курс 17 грн / $ 1 і середньою ціною імпорту газу $ 345 за 1000 куб. м. Номінальний ВВП очікується в розмірі 1 трлн 720 800 млн грн.
Обсяг експорту товарів та послуг, за підрахунками уряду, зменшиться на 8,9% - до $ 59100 млн, обсяг імпорту - на 12,8%, до 60,7 млрд доларів.
На підтримку відповідного законопроекту №1000, внесеного Кабінетом Міністрів України, в понеділок вночі проголосували 233 народних депутати, в тому числі 120 - фракції "Блок Порошенко", 81 - "Народний фронт", 17 - Радикальної партії Олега Ляшка, 10 - "Самопоміч" і 5 позафракційних. Депутати фракцій "Опозиційний блок" і "Батьківщина", а також обох депутатських груп "Воля народу" і "Економічний розвиток" на підтримку законопроекту не голосували.