Коли до пенсії залишилось ще трішки: як отримати додатковий страховий стаж

21 січня 2024, 10:00
Читать новость на русском

Джерело:

ПФУ

Річ у тім, що страховий стаж, необхідний для виходу на пенсію — зростає в Україні щороку. Що робити у випадку, коли його не вистачає для виходу на пенсію — читайте далі.

Як отримати додатковий стаж

Щоб отримати додатковий стаж, можна вступити в систему загальнообов'язкового державного пенсійного страхування за власним бажанням. Якщо потрібно "докупити" стаж, то необхідно укласти договір з Пенсійним фондом України.

Читайте також: Виплати працюючим пенсіонерам: на скільки зросли суми у 2024 році

Цей договір можна укласти в електронній формі через вебпортал електронних послуг. Для підписання Договору можна використовувати кваліфікований електронний підпис (КЕП), Дія.Підпис, або систему GOV.ID.

Зауважте! Люди мають можливість вносити страхові внески не лише за себе, але й на користь інших осіб.

При цьому, важливою умовою для здійснення добровільних платежів на користь інших осіб – є їх реєстрація в Державному реєстрі загальнообов'язкового державного соціального страхування (РЗО) і відсутність пенсійного статусу.

Що таке страховий стаж

Страховий стаж означає період, протягом якого працівник або роботодавець сплачували страхові внески. Мінімальний обов'язковий внесок становить 22% від мінімальної заробітної плати. Якщо потрібно "докупити" стаж, то необхідно укласти договір з Пенсійним фондом України.

Який стаж потрібен у 2024 році

Відтак, мінімальний необхідний стаж – 15 років. І якщо у людини не вистачає трудового стажу, їй доведеться дочекатися 65 років для виходу на пенсію.

У 2024 році для виходу на пенсію необхідно:

  • у 60 років – 31 рік страхового стажу;
  • у 63 роки – 21 рік страхового стажу;
  • у 65 років – 15 років страхового стажу.
Зауважте! Це пов'язано з тим, що з 2017 року вимога щодо стажу зростає на 12 місяців щорічно. Наприклад, у 2028 році українці зможуть вийти на пенсію в 60 років тільки за наявності щонайменше 35 років страхового стажу.

При цьому, право не сплачувати ЄСВ під час воєнного стану – не передбачає зарахування відповідних періодів роботи до страхового стажу. До страхового стажу зараховуються тільки ті періоди трудової діяльності, за які повністю сплачені страхові внески.

Зверніть увагу! А перевірити свій страховий стаж, сплачені страхові внески і нараховану зарплату можна на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України.