"Країна-донор": понад 4 мільйони українців є трудовими мігрантами

25 квітня 2018, 17:21
Читать новость на русском

Загальна оцінка трудових мігрантів з України за 2015-2017 роки становить 4 мільйони осіб.

Про це пише "Центр економічної стратегії".

Читайте також: Скільки ще в Україні триватиме трудова міграція і чому виїжджають українці: дані НБУ

Зараз Україна входить до першої десятки країн-донорів міжнародних мігрантів у світі. За різними оцінками кількість трудових мігрантів сягає 4 мільйони осіб. При цьому, одночасно за межами країни може перебувати близько 2,6-2,7 мільйона осіб,
– йдеться у дослідженні.

Зазначається, що найбільш потужний чинник – економічний, українці шукають вищої оплати праці. "Міграційний потік зараз носить маятниковий, короткостроковий характер: більшість трудових мігрантів заробляють гроші закордоном і воліють повернутися назад в Україну".

Зокрема, додається, що анексія Криму та розгортання військових дій на Донбасі також вплинули на міграцію українців. Ці обставини, поєднані зі спрощенням законодавства у країнах Східної Європи, змінили структуру міграційних потоків.

Росія – була одним із найпопулярніших міграційних напрямків до 2014 року, після якого міграційний потік змінив напрямок до Польщі.

За 2014-2016 роки українці почали їздити на Захід на 42% частіше, а кількість трудових мігрантів, які офіційно виїжджали, зросла втричі.

У дослідженні позитивним чинником трудової міграції українців закордон виділили те, що "більшість зароблених за кордоном коштів повертаються в Україну. Ці кошти підтримують курс національної валюти та фінансують споживання домогосподарств".

"До негативних чинників – дисбаланси на ринку праці, підвищені очікування працівників щодо розмірів заробітної плати, можливе поглиблення нерівності в доходах між домогосподарствами, неефективне використання державних коштів на соціальний захист", – додають автори.