Монети-меми: як вони стали популярними та у чому їх феномен

31 травня 2023, 15:48
Читать новость на русском

Серед криптовалюти можна знайти не дуже звичайні токени, такі як монети-меми. Вони є досить популярними й не просто так.

Що таке монети-меми

Монети-меми це альтернативна форма криптовалюти, яка з’явилася 2013 році. Першим таким токеном був Dogecoin (DOGE), який був натхненний популярним мемом Doge про японського собаку Шіба-Іну.

Читайте також Став би багатієм: скільки б зараз мав грошей Гейніц якби не витратив все на піцу

Ці монети є дуже чутливими до настроїв спільноти та FOMO, що на пряму впливає на їх вартість. Ще одна особливість полягає в тому, що вони часто мають величезну або необмежену пропозицію. Наприклад, Shiba Inu (SHIB) має загальну пропозицію в 1 квадрильйон токенів.

До найпопулярніших монет належать:

  • Dogecoin (DOGE);
  • Shiba Inu (SHIB);
  • Dogelon Mars (ELON);
  • Akita Inu (AKITA);
  • Samoyedcoin (SAMO);
  • Kishu Inu (KISHU);
  • SafeMoon (SAFEMOON).

Чому монети-меми такі популярні

Основна хвиля популярності мемної криптовалюти припала на COVID-19, саме тоді ринок значно виріс через бажання інвесторів вберегтися від інфляції. Тоді на ці токени зріс попит як за ринковою капіталізацією, так і за різноманітністю.

У 2020 році Reddit підняла ціни на акції GameStop (GME) та AMC Entertainment (AMC) до 100 разів за кілька місяців. Вже у січні 2021 року Reddit пожартувала про памп ціни на DOGE, щоб створити криптоеквівалент GME, ціна на токени справді зросла. Dogecoin виріс на понад 2 000% за п'ять днів. Проте через декілька місяців вартість цього токену впала через появу на ринку інших монет-мемів. Також роль зіграв жарт про DOGE від Ілона Маска по телебаченню.

Важливою причиною популярності є велика пропозиція, яка полягає в тому, що інвестор може придбати багато монет мемів всього за декілька центів. Тож стати з ними криптомільйонером дуже просто.

Також роль грає спільнота, яка прагне протиставити монети-меми проти “серйозної” криптовалюти й стати повноцінним учасником ринку. Тому це може бути потенційно вигідним вкладом у майбутнє.

WhiteBIT зберігає 96% цифрових активів на холодних гаманцях. Криптобіржа також використовує Web Application Firewall (WAF) для виявлення та блокування хакерських атак.