Майбутнє за сучасними видами транспорту, – Омелян про Hyperloop
Міністр інфраструктури Володимир Омелян прокоментував проект побудови в Україні тестової платформи для вакуумного поїзда Hyperloop та подальше його впровадження.
Про це міністр заявив в ефірі 5 канал.
Читайте також: Hyperloop в Україні: аналітик назвав дві умови для появи транспортної системи
Ми не можемо постійно ремонтувати старе, постійно імпортувати старі технології та радіти, що ми користуємося ними.Саме тому ми виступили з ініціативою підтримати сучасні найновіші транспортні засоби, що знаходяться лише на етапі розробки,
– зауважив міністр інфраструктури.
Володимир Омелян звернув увагу на те, що Hyperloop та електрокари тільки но з'явилися у світі і Україна одна з перших підтримала інновації.
"Ми серед десяти країн світу, які найбільш динамічно розвиваються на цьому ринку", – сказав Омелян.
Міністр інфраструктури також додав, що Україні необхідно зробити якісний стрибок і саме на це націлена транспортна стратегія-2030.
Що таке Hyperloop? Це надшвидкісна транспортна система. У ній пасажири пересуватимуться у спеціальних капсулах у вакуумній трубі. Швидкість руху – до 1200 км/год. Концепція Hyperloop була опублікована Ілоном Маском у серпні 2013 року. Для реалізації цього проекту у 2014 році заснована компанія Hyperloop One. У травні 2016 року Hyperloop One запустила конкурс "Hyperloop One Global Challenge" на проекти майбутніх маршрутів вакуумного потяга. У півфіналі було розглянуто 35 маршрутів. 14 вересня 2016 року Hyperloop One оприлюднила список з десяти маршрутів, де в перспективі можуть з'явитися високошвидкісні вакуумні траси. Десять запланованих маршрутів розміщені в 5 країнах: США, Канада, Мексика, Велика Британія та Індія. 11 травня 2016 року у пустелі штату Невада провели перше успішне випробування Hyperloop.