МВФ оприлюднив меморандум з Україною: які зобов'язання бере на себе уряд – документ
Міжнародний валютний фонд 10 червня затвердив фінансовий меморандум з Україною. Мовиться про умови 18-місячної програми stand-by. Згідно з документом, Україна отримає 5 мільярдів доларів.
Після виділення першого траншу в розмірі 2,1 мільярда доларів відбудеться чотири етапи перегляду програми. За підсумками червня, вересня та грудня 2020 року, а також червня 2021 року. Про це повідомляє пресслужба Мінфіну з посиланням на меморандум з МВФ.
Актуально МВФ затвердив програму для України: перший транш вже перерахували
Після кожного з перших двох переглядів Україна має отримати близько 700 мільйонів доларів, а після останніх двох — 1,5 мільярда доларів.
Структурні "маяки" для України
- затвердження до кінця липня планів зі скорочення проблемних кредитів державних банків;
- забезпечення до кінця серпня перегляду всіх тарифів на опалення, що перебувають під юрисдикцією НКРЕКП та місцевих органів влади. Також мовиться про офіційне їх прийняття для повного відображення вартості газу та негазових витрат (включаючи капітальні витрати), ухвалення спрощеної процедури зміни домогосподарствами постачальника газу.
- До кінця вересня розширити повноваження наглядової ради "Нафтогазу" і ввести корпоративне управління.
- До кінця березня 2021 року має бути завершений аудит бюджетних витрат, пов'язаних з боротьбою з COVID-19.
Які ще зобов'язання взяла на себе Україна
- Україна взяла на себе зобов'язання обмежити державні гарантії в 2020 році до 40 мільярдів гривень з подальшим зниженням цього показника до 20 мільярдів гривень у 2021 році.
- Докапіталізація банків і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб не повинна перевищувати 20 мільярдів гривень в 2020 і 2021 році.
- Україна також взяла на себе зобов'язання не нарощувати заборгованість по відшкодуванню податку на додану вартість (ПДВ) та авансові платежі з податку на прибуток.
- У меморандумі також вказується, що уряд має намір укласти з держбанками угоди про забезпечення їх діяльності без політичного втручання. Водночас Мінфін найме персонал в підрозділ, що відповідає за управління пакетами акцій держбанків.
Також документом передбачені:
- Реформи енергетичного сектору;
- Земельна реформа;
- Приватизація та реформування підприємств державної власності та ринків.
Корисно знати Як транш МВФ вплине на інфляцію: відповідь НБУ
Читайте повний текст меморандуму з МВФ:
Програма співпраці України з МВФ: головне
- 21 травня Україна та МВФ остаточно домовилися про нову програму кредитування Stand By Arrangement (SBA).
- Раніше МВФ і Україна обговорювали іншу програму фінансування через кризову ситуацію – так звану програму EFF. Вона спочатку передбачала 5,5 мільярда доларів кредиту. Потім мовилося про 8 мільярдів протягом трьох років, 5 з яких Україна отримала б до кінця 2021 року.
- Але зрештою Фонд переорієнтувався та замінив її Stand By. 9 червня у МВФ ухвалили рішення щодо виділення Україні 5 мільярдів доларів за новою 18-місячною програмою фінансування.
- Перший транш Міжнародного валютного фонду обсягом у 2,1 мільярда доларів уже направлений в Україну, він мав надійти 11 червня.