МВФ на своєму сайті офіційно заявив про затвердження нової 18-місячної програми співпраці з Україною. Гроші надаватимуть Україні в межах механізму кредитування Stand By Arrangement (SBA).

Дізнайтеся На що Україна витратить гроші МВФ: відповідь Мінфіну

Перший транш Міжнародного валютного фонду обсягом у 2,1 мільярда доларів уже направлений в Україну, повідомив представник країни в фонді Владислав Рашкован. За його словами, гроші надійдуть з урахуванням часової різниці і швидкості проходження у міжнародних платіжних системах.

Коли надійдуть гроші і куди їх спрямують

Як повідомляють у Міністерстві фінансів, перший транш має надійти вже 11 червня. Гроші одразу ж перерахують у державний бюджет.

Це дасть можливість забезпечити соціальний захист населення, зокрема вжити заходів щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, а також забезпечити вчасне здійснення виплат за нашими борговими зобов’язаннями,
– пишуть у Мінфіні.

Програма Stand-by зосереджена на підтримці макроекономічної та фінансової стабільності, і охоплюватиме такі сфери як:

  • фіскальна політика;
  • монетарна політика;
  • політика фінансового сектору;
  • енергетична політика;
  • антикорупційна політика.

Що кажуть у МВФ

Перший транш сягатиме розміром 2,1 мільярда доларів, а решту суми буде поетапно розділено ще на 4 транші.

У МВФ підкреслили, вони затвердили нову програму, для того, щоб Україна змогла подолати проблеми, спровоковані пандемією коронавірусу.

А саме:

  • задовольнити великі потреби в платіжному балансі та фіскальному фінансуванні,
  • підтримати бюджет,
  • зберегти досягнуте,
  • просунути невеликий набір ключових структурних реформ.

Таким чином, країна зможе відновити зростання і реформи після завершення кризи.

Досвід України в стабілізації економіки за останні 5 років був сильним. Проте, є необхідними додаткові зусилля з проведення реформ для забезпечення стійкого та всебічного зростання. Спалах пандемії COVID-19 значно погіршив перспективи і переорієнтував державну політику на стримування та стабілізацію,
– зауважили у МВФ.

Актуально Через коронавірус на економіку світу чекає найбільше падіння з часів Другої світової: деталі

Які події цьому передували

21 травня Україна та МВФ остаточно домовилися про нову програму кредитування Stand By Arrangement (SBA). Це сталося буквально за кілька годин після підписання Зеленським "антиколомойського" закону про банки.

Раніше МВФ і Україна обговорювали іншу програму фінансування через кризову ситуацію – так звану програму EFF. Вона спочатку передбачала 5,5 мільярда доларів кредиту. Потім мовилося про 8 мільярдів протягом трьох років, 5 з яких Україна отримала б до кінця 2021 року.

Але зрештою Фонд переорієнтувався та замінив її вищезазначеною Stand By.

Дивіться відео кореспондентів 24 каналу: