Мінфін прокоментував можливість компенсації Коломойському за "Приватбанк"

25 жовтня 2019, 20:24
Читать новость на русском

Міністерство фінансів України не планує жодної компенсації колишньому власнику "Приватбанку" Ігорю Коломойському за націоналізацію.

Мінфін не закладав на ці цілі кошти до проекту бюджету-2020, про це заявила очільниця відомства Оксана Маркарова в інтерв'ю LB.ua.

Читайте також: Коломойський повинен віддати "Приватбанку" майже 11 мільйонів фунтів стерлінгів – рішення суду

Так вона відповіла на запитання журналіста про те, чи виплата 2 мільярдів доларів компенсації Коломойському взагалі можлива.

У нас немає такої статті в державному бюджеті. На сьогоднішній день власник "Приватбанку" – держава. Держава капіталізувала в цей банк 155,3 мільярда гривень. За планом, банк має бути повернений на приватний ринок і приватизований,
– зазначила Маркарова.

Вона також додала, що держава від приватизації банку в майбутньому має отримати максимальний прибуток, щоб компенсувати витрачені кошти.

Що треба знати про справу "Приватбанку"?

  • Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів "Приватбанку" (найбільші – Коломойський і Боголюбов), вирішив націоналізувати найбільший на українському ринку банк.
  • Для того, щоб врятувати його, держава здійснила докапіталізацію на понад 155 мільярдів гривень Ексвласники банку вважають націоналізацію незаконною.
  • Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського скасував рішення про націоналізацію "Приватбанку", у відповідь на що Кабмін, Нацбанк і "Приватбанк" одразу в травні оскаржили це рішення.
  • У жовтні господарський суд Києва призупинив розгляд позову колишніх акціонерів "Приватбанку" Ігоря Коломойського і Triantal Investments Ltd. у справі про націоналізацію.
  • Судові суперечки між ексвласниками "Приватбанку" та державою тривають як в Україні, так і в закордонних юрисдикціях.
  • Так, "Приватбанк" здобув перемогу в Апеляційному суді Англії та Уельсу у справі проти Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.
  • Судді вирішили, що "Приватбанк" має достатньо передумов для судового розгляду справи та отримання відшкодування в сумі близько 3 мільярдів доларів. А судовий указ про всесвітній арешт активів залишається чинним до рішення по суті.