Нацбанк розповів про збитки від шахрайства з платіжними картками
У Національному банку України під час тематичного прес-брифінгу оприлюднили дані щодо рівня збитків від шахрайських операцій з платіжними картками.
Про це повідомила прес-служба НБУ на своїй сторінці у Facebook.
Читайте також: Курс валют на 29 січня: євро суттєво додав у ціні, долар подешевшав
Заступник начальника управління роздрібних платежів департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку НБУ Владислав Дикий розповів, що у 2018 році найбільша кількість шахрайських операцій з платіжними картками стосувалася таких, що проводилися у мережі Інтернет та стосувалася методів соціальної інженерії, коли зловмисники втиралися у довіру до тримачів карток з метою отримати у них персональні дані, реквізити платіжних карток або спонукають власників рахунків до здійснення переказу коштів на користь шахраїв.
Загалом у першому півріччі 2018 році на один мільйон гривень видаткових операцій з використанням платіжних карток лише 64 гривні припадало на незаконні операції. За підсумками 2017 року ця сума становила 77 гривень, у 2016 році – майже 110 гривень,
– розповів Владислав Дикий.
Водночас він наголосив, що найбезпечнішим способом використання платіжних карток на сьогодні є розрахунки у торговельній мережі.
Владислав Дикий також зауважив, що користувачі платіжних карток повинні бути обережними та не розголошувати особисту інформацію та реквізити платіжних карток, такі як: термін її дії, код CVС2/CVV2, PIN-код до картки, логіни та паролі для входу у веб-банкінг, а також одноразові паролі для проведення додаткової автентифікації.
24 канал застерігав, що у кінці лютого шахраї створили та запустили у Google Play так званий "Універсальний мобільний банкінг". Додаток був шахрайською програмою, яка виманювала банківські дані користувачів. За перші декілька днів програму встановили понад 5 тисяч користувачів.