НБУ різко знизив облікову ставку на 4%: що буде з депозитними сертифікатами овернайт

26 жовтня 2023, 14:01
Читать новость на русском

НБУ встановив облікову ставку на рівні 16%. Таким чином регулятор зрівняв її зі ставкою за депозитними сертифікатами овернайт.

НБУ переглянув облікову ставку

Під час пресбрифінгу щодо рішень правління НБУ з монетарної політики регулятор зауважив, що у такий спосіб модернізує свій операційний дизайн монетарної політики за системою "нижньої межі", передає 24 Канал

Читайте також Депозити та вклади: у якій валюті та на скільки місяців варто класти гроші, щоб заробити

Ставки за іншими операціями НБУ з банками встановлені таким чином:

  • ставка за тримісячними депозитними сертифікатами дорівнюватиме "обліковій ставці + 4 відсоткових пункти." (20%),
  • а за кредитами рефінансування – "обліковій ставці + 6 відсоткових пунктів" (22%).
Фактично рівні ставок за операціями НБУ з банками залишаться незмінними.

Модернізація операційного дизайну монетарної політики посилить сигнальну роль облікової ставки в умовах структурного профіциту ліквідності. Такі зміни, зокрема, дадуть змогу НБУ утримувати короткострокові гривневі міжбанківські ставки близькими до облікової ставки. У результаті зросте спроможність НБУ впливати на очікування економічних агентів та мотиви їхньої економічної поведінки,
– зазначив регулятор. 

Також в НБУ додали, що утримання незмінними ставок за операціями Нацбанку з банками наразі узгоджується з необхідністю збереження привабливості гривневих інструментів, що важливо для забезпечення помірної інфляції та курсової стійкості на прогнозному горизонті.

Що прогнозували банкіри

  • Під час розмови з 24 Каналом банкір Іван Світек припустив, що регулятор  зважиться на зниження ставки до 18% з огляду на те, що інфляція сповільнюється швидкими темпами. 
  • Дмитро Замотаєв теж був впевнений, що НБУ вкотре може змінити розмір облікової ставки. На його думку, скорочення могло скласти 1 – 2 відсоткових пунктів – до 19 – 18%.
Нагадаємо!  Зміна облікової ставки – це важливий сигнал для визначення банками процентних ставок за вкладами та позиками. Тож чим вище ключова ставка, тим дорожче кредити та депозити в національній валюті.