Сезонність і зовнішній ринок: в НБУ пояснили, що впливає на курс долара
Джерело:
"Інтерфакс-Україна"Наприкінці 2024 року на український валютний ринок сильно вплинув сезонний фактор, що спричинило зростання попиту на долари. Цей фактор залишатиметься основоположним і надалі, а крім того, будуть інші фундаментальні чинники.
З чим пов'язаний попит на долар
Заступник глави НБУ Сергій Ніколайчук розповів, що наприкінці листопада та в грудні минулого року попит на валюту був зумовлений саме сезонністю. Цей аспект Нацбанк врахував, коли розробляв план дій на валютному ринку і збільшив обсяги інтервенцій у грудні, аби пом'якшити вплив сезонного фактора.
Читайте також Гривня увійшла до 10-ки найсильніших валют світу, – експерт
Надалі, я думаю, що сезонний фактор залишатиметься достатньо важливим, але так само важливими будуть і інші чинники, більш фундаментального характеру, які впливають на ситуацію з попитом та пропозицією валюти.
Ніколайчук також зазначив, що НБУ продовжить стримувати різкі коливання курсу гривні. Коливання курсу в останні три місяці не були настільки значними, особливо порівняно з періодом 2016-2021 років, між двома російськими вторгненнями.
Відхилення обмінного курсу від позначки 36,6 за останні три місяці не є критичним і не впливає на нашу позицію щодо стабільності курсу та привабливості гривневих активів,
— додає Ніколайчук.
Що буде з доларом у 2024 році
Очікується, що у 2024 році долар збереже підвищені рівні з потенціалом досягнення нових максимумів. Як повідомляв в ефірі телемарафону голова НБУ Андрій Пишний, курс у 2024 році буде коливатися в залежності від впливу зовнішніх факторів, зокрема змін всередині ринку.
За словами Пишного, регулятор і надалі ставить за мету утримувати курсову стабільність та популяризувати гривню.
Нагадаємо! У 2023 році Нацбанк перейшов від фіксованого до керованого гнучкого курсу. Ще у 2022 році, після початку повномасштабної війни, регулятор був змушений ввести фіксований курс: спочатку він становив 20,2 гривні, а згодом 36,6 гривні. Таким чином, це спровокувало утворення множинності курсу.