НБУ продав майже 600 мільйонів доларів з резервів

24 липня 2023, 20:32
Читать новость на русском

Джерело:

НБУ

У період з 17 по 21 липня НБУ встиг продати 594,6 мільйона доларів та купити 3,78 мільйона доларів. Це значно більше ніж на початку липня.

НБУ продав валюту з резервів

НБУ продав за тиждень на міжбанківському валютному ринку 594,6 мільйона доларів, що більше ніж попереднього тижня – тоді сума була 401,5 мільйона доларів. Натомість регулятор купив 3,78 мільйона доларів.

Читайте також Гнучкий курс може повернутися: коли цього очікувати

Нагадаємо! НБУ продає валюту з резервів, щоб стримувати тиск на валютному ринку, спричинений емісією гривні. Також він збуває валюту, щоб збалансувати ринок експортерів та імпортерів задля утримання фіксованого курсу.

До слова, з травня 2022 року НБУ було вимушене продавати близько 1 мільярда доларів щотижня для балансування міжбанку. Проте у середині липня ситуація стабілізувалася через корекцію курсу на 25%, до 36,6 гривні, тому нині тижневі продажі валюти тримаються в межах пів мільярда.

З початку 2023 року регулятор продав 13,9 мільярда доларів та купив 189,4 мільйона доларів.

Що не так з фіксованим курсом та валютними обмеженнями

Фіксація обмінного курсу разом з валютними обмеженнями були дуже ефективними з початку війни, але зараз вже явно показують себе недоліки, розповів економіст Володимир Лепушинський. До мінусів належать:

  • накопичення дисбалансу в економіці
  • обмеження можливості її адаптації до зміни зовнішніх і внутрішніх умов.
 

Володимир Лепушинський

Директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ

 

Валютні обмеження з часом втрачають свою ефективність, бо й умови змінюються, і бізнес знаходить шляхи для їхнього обходу. До того ж їхнє збереження може просто невиправдано викривляти бізнес-середовище й стримувати економічну активність.

Він зауважив, що у НБУ впевнені у необхідності переходу до гнучкого курсу та пом'якшення валютних обмежень.