Чому Нацбанк пішов на підвищення офіційного курсу долара та що це дасть Україні

23 липня 2022, 19:29
Читать новость на русском

Джерело:

Укрінформ

Нещодавнє підвищення офіційного курсу долара спричинило бурхливе обговорення серед українців. Найбільше суспільство обурило те, що показник зріс одразу на 25% – до 36,57 гривні за долар.

Українці занепокоїлись, що рішення НБУ спричинить підвищення інфляції й значне подорожчання цін. Проте голова Нацбанку Кирило Шевченко зауважив, що такий крок був вимушеним з огляду на низку причин й пояснив, що це дасть Україні.

Читайте також Долар перевищить 40: експерти розповіли, чи варто купувати валюту зараз

Чому НБУ підняв офіційний курс

Кирило Шевченко зазначив, що фіксація курсу на рівні 29,25 гривні за долар на початку повномасштабного вторгнення росії допомогла гарантувати стабільну роботу фінансової системи. Механізм фіксації є стабілізатором економіки у нинішніх умовах.

Проте війна триває вже майже 5 місяців, і за цей час відбулись значні зміни не лише в українській, а й у світових економіках.

У таких умовах офіційний курс гривні на рівні 24 лютого вже не відповідає реаліям та поступово втрачає роль якоря для очікувань,
– зауважив очільник НБУ.

Разом з тим у Нацбанку переконані, що новий рівень курсу зможе стати якорем для економіки України й додасть їй стійкості. При цьому регулятор й далі використовує політику фіксованого курсу, аргументуючи механізм життєвою необхідністю в умовах воєнного стану, підкреслюючи, що час для повернення до плаваючого курсу ще не настав.

Зверніть увагу Долара по 49 не буде: експерт спрогнозував курс на найближчі дні

Які переваги нового офіційного курсу для України

В НБУ очікують, що тісне наближення офіційного курсу до готівкового передусім збільшить приплив й продаж валютного виторгу експортерами. Це, своєю чергою, дозволить мінімізувати спекуляції на ринку й стабілізує курсові очікування.

Це рішення прямо вплине на курс операцій для експортерів та імпортерів. Вони купують валюту у безготівковому сегменті валютного ринку. Сьогодні на ньому діють такі умови: курс продажу та купівлі валюти не може відхилятися більш ніж на 1% від офіційного,
– пояснили у Нацбанку.

В НБУ додали, що така зміна у безготівковому сегменті валютного ринку є очікуваною. Вона збільшить притік і, відповідно, продаж валютного виторгу експортерами, мінімізує спекулятивну складову поведінки учасників ринку та дасть змогу стабілізувати курсові очікування.

Вас може зацікавити – чи вистачить Україні газу взимку: дивіться відео