Пандемія коронавірусу зашкодить економіці менше, ніж передбачалося, – МВФ
Міжнародний валютний фонд очікує, що вплив пандемії COVID-19 на глобальне економічне зростання буде менш негативним, ніж прогнозувалося в червні. Максимально він досягне рівня мінус 4,4% у 2020 році.
Падіння економіки у 2020 році буде менше, ніж прогнозували
В останньому огляді "Перспективи розвитку світової економіки" МВФ продовжує очікувати глибоку рецесію в 2020 році. Про це заявила директорка Департаменту досліджень Фонду Гіта Гопінат, повідомляє Укрінформу.
Читайте також МВФ недооцінює Україну: чи варто вірити прогнозам про курс, ВВП та інфляцію
За прогнозами, глобальне зростання становитиме мінус 4,4%, що є дещо кращим показником порівняно з нашим аналізом у червні,
– зазначила Гопінат.
Різниця між поточним прогнозом і попереднім становить 0,8 процентного пункта.
Головна економістка Фонду пояснила позитивну динаміку "менш лякаючими" результатами зростання за підсумками другого кварталу 2020 року, а також ознаками більш потужного відновлення у третьому кварталі.
Які очікування на 2021 рік
Водночас, за її словами, очікується, що в 2021 році зростання буде дещо меншим, ніж прогнозувалося чотири місяці тому. Воно становитиме 5,2% (раніше 5,4%).
Як коронавірус вплинув на зайнятість
Представниця МВФ також наголосила, що вплив пандемії відчутно вдарив по зайнятості. Цього року вона залишається на рівні набагато нижчому, ніж у 2019 році. Очікується, що у 2020 році загалом приблизно 90 мільйонів людей відчують суттєве погіршення свого економічного стану.
Довідка. МВФ кілька разів на рік публікує прогнози щодо розвитку світової економіки. У них описує наявні тенденції та передбачає показники економічного зростання в окремих країнах, регіонах і в глобальному вимірі.