Парламентарі підтримали один законопроєкт з пакета про податкову амністію
Верховна Рада в цілому підтримала законопроєкт №5155, який запроваджує добровільне декларування для фізичних осіб. Сталося це на засіданні парламенту 3 червня.
За відповідний законопроєкт проголосували 255 депутатів. Метою законопроєкту є стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян.
Важливо У Раді відреагували на лист Зеленського Шмигалю щодо антикорупційного закону
Що передбачає законопроєкт
Згідно з пояснювальною запискою до проєкту закону, добровільне декларування запроваджується для фізичних осіб. Вони повинні будуть за бажанням документувати належні їм активи та платити одноразові збори до бюджету.
Пропонується провести кампанію з добровільного одноразового декларування активів фізичних осіб із наданням державних гарантій у частині звільнення декларантів від адміністративної та кримінальної відповідальності за несплату податків і зборів з доходів,
– мовиться у документі.
Основний проєкт із пакета про податкову амністію передбачає проведення з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року добровільного декларування активів фізичних осіб, які були набуті до 1 січня 2021, але з яких не були сплачені податки.
Скільки доведеться платити
- 5% з легалізованих активів в Україні,
- 7 – 9% із закордонних активів,
- 2,5% з ОВГЗ.
Можна також розділити платіж за допомогою розстрочки, але тоді застосовуватимуться ставки 6%, 11,5% та 3% відповідно.
Зверніть увагу! Усі хто виконував функції держави (політики, чиновники, правоохоронці) після 2010 року – не підпадатимуть під дію закону і не звільнятимуться від відповідальності за корупцію та незаконне збагачення.Національному банку України доручено протягом двох місяців із дня набрання чинності цим законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність до нового законодавства.