Чи можна в Україні вийти на пенсію раніше 60 років у разі скорочення на роботі
Джерело:
СоцплатформаВийти на пенсію за віком до виповнення необхідної кількості років в Україні неможливо – цього не передбачає відповідний закон. Так само не передбачає він і можливості зниження пенсійного віку у зв'язку зі скороченням з роботи.
Дострокового виходу на пенсію не буде
Вихід держслужбовців на пенсію регулюється законом "Про державну службу". За ним, пенсії за віком призначаються після досягнення чітко визначеного віку.
Читайте також Пенсії не ростимуть: 4 категорії українців, яким взагалі не піднімуть пенсії у 2023 році
Вік виходу на пенсію:
- для жінок – 60 років;
- для чоловіків – 62 роки.
Зниження пенсійного віку для призначення пенсій за нормами вказаного закону не передбачено,
– пояснили аналітики.
Обставини до уваги не беруться
Питання щодо можливого дострокового виходу на пенсію за віком виникло в українки, яку, судячи з її допису, скоротили з держслужби за 1,5 року до настання пенсійного віку.
Експерти ж зазначили: ця обставина не є підставою для дострокового призначення пенсії за віком. Таким чином, дописувачці потрібно шукати нову роботу – і вже там допрацьовувати до пенсії.
Соціальна допомога замість пенсії
Водночас, з 1 січня 2023 року вийти на пенсію в 60 років отримали право ті українці, які мають щонайменш 30 років страхового стажу. Ті ж, у кого його нема, зможуть це зробити в 63 роки – однак лише за наявності не менш ніж 20-річного стажу.
Українці ж, які мають менш як 15 років страхового стажу, у віці 65 років зможуть розраховувати на державну соціальну допомогу. Вона фактично є заміною пенсії, адже на останню такі громадяни права не матимуть.
Зверніть увагу! Не всі українці отримуватимуть високу пенсію – через відсутність необхідного стажу та низьку офіційну зарплату. Однак майбутню виплату можна збільшити – завдяки добровільним внескамРозмір такої виплати становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність (2 093 гривні), та середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не більше 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2 684 гривні).