Коли в Україні стартує пенсійна реформа і як вона вплине на пенсії
- Пенсійна реформа в Україні запланована на 2026 рік. Відповідне законодавство буде ухвалено у 2025 році для впровадження накопичувальної системи.
- Реформа передбачає обов'язкові відрахування 9% від зарплати на накопичувальну пенсію, що підвищить коефіцієнт заміщення пенсій до 40% від середньої зарплати.
Уряд представив план пенсійної реформи та впровадження накопичувальної системи. Рішення щодо пенсійної реформи та запуску накопичувальної пенсії може бути ухвалено у 2025 році.
Коли стартує пенсійна реформа
Повноцінний початок реформи планується на 2026 рік, передає 24 Канал із посиланням на Мінсоцполітики.
Читайте також Як українці можуть збільшити свою майбутню пенсію
Міністр соціальної політики Оксана Жолнович заявила, що законопроєкт про накопичувальну пенсійну систему вже розроблений Кабінетом Міністрів.
Ми вже перший раунд погодження з усіма центральними органами виконавчої влади провели. Зараз зводимо до кінця застереження, які були висловлені, узгоджуємо цифри кінцеві з Міністерством фінансів.
Міністр зазначила, що найближчими місяцями законопроєкт буде внесений до Верховної Ради, щоб у 2025 році ухвалити потрібну законодавчу базу та розпочати технічну підготовку.
Тому: в цьому році законодавство, розробляємо певну ІТ-систему, розпрацьовуємо концепт економний і ефективний Державного накопичувального фонду – і, дасть Бог, з 26 року можемо розпочати перші накопичення. Це наш план,
– зазначає Оксана Жолнович.
Цікаво! Під час роботи накопичувальної пенсійної системи частина відрахувань громадян використовується на адміністративні витрати. Для їх оптимізації треба створити якісні ІТ-сервіси.
Що зміниться після пенсійної реформи
Запланована пенсійна реформа в Україні передбачає обов'язкові відрахування 9% від зарплати на накопичувальну пенсію.
Зауважте! За словами Оксани Жолнович, це забезпечить пенсіонерам 20% від середньої зарплати за життя. Ще 20% надходитиме із солідарної системи, що загалом дасть коефіцієнт заміщення на рівні 40%.
Впровадження накопичувальної пенсійної системи дозволить підвищити коефіцієнт заміщення пенсій до 40% від середньої зарплати за життя, що вдвічі більше від нинішнього звичайного показника 28%.
Якщо сьогодні з кожної зарплати ви сплачуєте безпосередньо в пенсійний фонд майже 19%, то гарантія в 40% – це приріст вдвічі цієї суми, це хороша гарантія, і вона визначена європейськими регламентами, і тому ми до неї прагнемо наблизитися. Сьогодні таке покриття, на жаль, у переважної більшості пенсіонерів становить усього 28%. Це недостатньо, ми це розуміємо та думаємо над тим, як би його підвищити,
– каже міністр.
Жолнович також зазначила, що громадяни зможуть добровільно збільшувати внески, щоб підвищити майбутню пенсію.