Щоб уникнути переплат: коли потрібно передавати показники лічильника за світло

4 червня 2024, 14:15
Читать новость на русском

Щоб уникнути надмірних витрат на комунальні послуги, зокрема за світло, важливо своєчасно та коректно передавати показники лічильників. Адже ціна на світла з 1 червня 2024 року зросла для населення.

Коли подавати показники за світло

Усі споживачі електроенергії повинні щомісяця особисто фіксувати показники лічильника та передавати ці дані, якщо хочуть уникнути переплат за комунальні послуги. Водночас необхідно робити це до 4 числа кожного місяця.

Читайте також: Підвищення у травні: якими будуть тарифи на газ влітку

Річ у тім, що вимірювання обсягу використаної електроенергії проводиться за кожен календарний місяць. При цьому, нині показники можна передати в кілька різних способів:

  • через особистий кабінет на сайті ОСР;
  • зателефонувавши в кол-центр ОСР;
  • через чат-бот у Viber, Telegram, Facebook Messenger;
  • іншими методами, які передбачені вашим ОСР.
Зверніть увагу! Подання актуальних показників лічильника на регулярній основі забезпечує оплату лише за фактично спожитий обʼєм комунальних послуг.

Ціна на світло з 1 червня 

30 травня 2024 року уряд ціну на світло до  4,32 гривні за кіловат-годину. Платити таку ціну за спожиті кіловати населення будо до 30 квітня 2025 року.

Варто зауважити, що згодом в Міністерстві енергетики заявили, що ринкова вартість однієї кіловат-години становить понад 7,5 гривень, що суттєво вище за новий чинний тариф. 

Чинний тариф покриває собівартість виробництва 1 кіловат-години двома державними енергокомпаніями – "Енергоатомом" та "Укргідроенерго", а також передачу електроенергії та її розподіл. Тариф складається виключно із собівартості витрат, без жодної копійки будь-якої надбавки. Ринкова ж вартість однієї кіловат-години становить понад 7,5 гривень,
– зазначила  заступниця міністра енергетики Гринчук.

Тариф на електроенергію до 1 червня для населення

У травні тариф на електроенергію складав 2,64 гривні за кіловат-годину. Так само як і зараз, тариф не залежав від обсягу спожитих кіловатів. 

Цікаво, що напередодні підняття тарифу на електроенергію ходили чутки, що ціна світла з 1 червня буде залежати від спожитих кіловатів. Для тих хто споживає понад 100 кіловатів ціна могла складати 4,8 гривні за кіловат-годин, а для тих хто менше – тариф мав залишитись без змін на рівні 2,64 гривні за кіловат-годин.