Перехід на літній час: у Мінекономіки пояснили, для чого це потрібно
Джерело:
МінекономікиВ Україні щорічно відбувається перехід на літній час. Відтак, вже у цю неділю, 31 березня, о третій годині за київським часом стрілка годинника переводиться на одну годину вперед.
Для чого потрібен перехід на літній час
Як стверджує Мінекономіки, запровадження літнього часу є загальноприйнятою міжнародною практикою. Вона покликана для того, аби ефективніше використовувати світлу частину доби.
Читайте також: Атака росіян на енергосистему України: яких збитків зазнав "Нафтогаз"
Час, чинний в Україні взимку, є природним для території нашої держави, і відповідає її географічному положенню, а в період з останньої неділі березня по останню неділю жовтня запроваджується літній час з метою ефективного використання світлої частини доби,
– йдеться в повідомленні.
Нагадаємо, що перехід на зимовий і літній час відбувається відповідно до постанови Кабінету міністрів України "Про порядок обчислення часу на території України".
Цікаво! В Україні двічі було здійснено невдалі спроби скасувати перехід на літній час. Вперше, у 2011 році та вдруге – у 2021 році.Де ще переводять стрілки годинника
В Європейському Союзі діє рішення 2001 року, відповідно до якого в країнах – членах ЄС запроваджено перехід на літній час з кінця березня і на зимовий – в кінці жовтня.
Цікаво! Протягом декількох років в ЄС обговорювалася можливість встановлення єдиного стандартного часу без переходу на літній або зимовий час. У 2021 році країни ЄС мали обрати постійний час, на якому вони бажають залишитися, але це рішення було відкладено через пандемію COVID-19.А от Канада та США переходять на літній час у другу неділю березня, а зміну на зимовий час проводять у першу неділю листопада.
Зауважте! У більшості країн розвинутого світу перехід на літній час або не впроваджувався, або був скасований.