Перелік пільг для людей з інвалідністю II групи: які є права та можливості

31 травня 2024, 08:00
Читать новость на русском

Джерело:

Мінюст

В Україні особи з інвалідністю можуть користуватися рядом пільг за наявності відповідного посвідчення. При цьому, для кожної групи інвалідності призначені свій перелік пільг.

Перелік пільг для людей з інвалідністю II групи

До другої групи інвалідності належать люди, які можуть самостійно обслуговувати себе, але не здатні працювати в стандартних умовах виробничого середовища. Зокрема, такі особи в Україні можуть скористатися рядом пільг на лікування та реабілітацію:

Читайте також: Правила виходу на пенсію зміняться: хто ризикує залишитися без виплат

  • Пільги на лікарські засоби: пацієнти, що проходять амбулаторне лікування, мають право на придбання ліків за рецептом лікаря зі знижкою 50% від їхньої вартості.
  • Безкоштовні санаторно-курортні путівки: особи, що мають відповідні медичні показання, можуть отримати санаторно-курортні путівки безкоштовно.
  • Безкоштовні ліки для ветеранів: особи, які стали інвалідами через війну, мають право на безкоштовне отримання лікарських засобів, включно з імунобіологічними препаратами та медикаментами, виписаними за рецептом.
Зауважте! Додатково, особи з інвалідністю можуть отримати на пільгових умовах: протезно-ортопедичні вироби та ортопедичне взуття, спеціальні засоби для самообслуговування та догляду, засоби для пересування та інше.

Які ще пільги передбачені законом

Законодавством також передбачаються також різні види соціально-побутових пільг, як от:

  • Пільги на обслуговування

Гарантоване право на пріоритетне обслуговування в різних установах та на підприємствах громадського транспорту сприяє зменшенню часу очікування в чергах.

  • Пільги на проїзд

Передбачається безкоштовний проїзд у міському пасажирському транспорті, а також надається 50% знижка на квитки для подорожей залізницею, літаком, водним та автомобільним транспортом.

  • Освітні пільги

Для студентів з інвалідністю передбачені соціальні стипендії та можливість отримання додаткової матеріальної підтримки. Вступ до вищих навчальних закладів для осіб з інвалідністю здійснюється за спрощеною процедурою в рамках спеціальних квот

  • Трудові пільги

Під час працевлаштування особам з інвалідністю не застосовується випробувальний період. Також вони можуть розірвати трудовий договір за власним бажанням в будь-який час. Разом з цим передбачається:

  • Право на індивідуальний графік роботи за бажанням, наприклад, неповний робочий тиждень.
  • Можливість оформлення відпустки у зручний час без чекання шестимісячного терміну роботи.
  • Право на щорічну додаткову відпустку більш тривалої тривалості.