Польща заборонила ввезення зерна та продуктів з України: чому поляки пішли на цей крок
У Європі велику вагу має потужне аграрне лобі, а держави ЄС захищають національних виробників від імпортерів. Обмеження на експорт української продукції це виклик для української влади, щоб спільно з Європою знайти взаємовигідний компроміс.
Про це 24 Каналу заявив виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин. Він наголошує, що ця ситуація не вплине на ставлення ЄС до України та їхню підтримку у нашій боротьбі.
Дивіться також Словаччина заборонила продаж і перероблення українського зерна: що сталося
Європа цінує власних агровиробників
За його словами, нічого дивного у тому, що Польща заборонила ввезення зерна та іншого продовольства з України, немає. Аналогічне рішення прийняла також Угорщина. Такі країни, як Німеччина, Франція, Іспанія захищають власні ринки від імпортованої продукції. Під час інтеграції України в ЄС ми постійно стикатимемось з обмеженнями.
"Європа дуже цінує та оберігає своїх національних аграрних виробників. Це великий виклик для нашої влади, яка повинна йти на перемовини з Брюсселем, з аграрним лобі та шукали компроміси, щоб нічиї права не зазнали утиску", – зазначив Пендзин.
Олег Пендзин розповів, у якому стані зараз економіка України: дивитись відео
Він нагадав, що коли Україна підписувала угоду про вільну торгівлю з ЄС, то там були дуже обмежені квоти на постачання української аграрної продукції в країни Євросоюзу – на рівні 2 – 3% від загального виробництва. Наразі потрібно шукати ринки збуту в інших країнах.
"Чому так сталось: аграрії зазвичай притримують зерно на кінець маркетингового року, щоб за виручені кошти, придбати необхідне збіжжя та агрохімію для нового посівного сезону. Тут з’явилось українське зерно, яке дешевше, і поляки порахували, що отримають великі збитки. Вони зреагували, звернулись до політиків і з’явилось обмеження на імпорт українського зерна", – розповів Пендзин.
Польща припиняє імпорт української аграрної продукції
- 15 квітня Уряд Польщі прийняв рішення щодо заборони ввезення зерна та іншого продовольства з України.
- Голова партії "Право і справедливість" Ярослав Качинський підкреслив, що Польща та Україна залишаються близькими партнерами й друзями, проте захист інтересів власних громадян – на першому місці.
- Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський заявив, що дуже шкодує щодо рішення польського уряду. Втім, в Уряді мають намір вже 17 квітня розпочати переговори щодо цього питання.