У Словаччині ухвалили рішення про обмеження після того, як у партії пшениці з України вагою 1500 тонн, що відправлялась на молотіння, "було підтверджено наявність пестициду, який не дозволений в ЄС і має негативний вплив на здоров'я людини".

Дивіться також "Зернову угоду" продовжили ще на 120 днів: все, що відомо

В українському зерні виявили пестициди

"Міністерство сільського господарства та розвитку сільських територій разом із підпорядкованими організаціями забезпечить відбір зразків усього зерна та борошна з України, що вже зберігається в Словаччині", – зазначає міністерство.

Про результати аналізу партії українського зерна Словаччина повідомить усі країни-члени ЄС й українського посла Мирослава Кастрана. Окремо це питання обговорять міністри сільського господарства країн "Вишеградської четвірки", а також Румунії та Болгарії на зустрічі 14 квітня.

Міністерство сільського господарства та розвитку сільських територій Словаччини не рекомендує імпортувати будь-яке українське зерно та зернові продукти,
– підсумовується в заяві без уточнення, на який термін вводиться обмеження.

Україна зупиняє експорт зерна до Польщі

  • Україна тимчасово припинить постачати зерно Польщі. Це пов'язано з тим, що у сусідньої країни почалися проблеми з цінами на внутрішньому ринку.
  • Міністр сільського господарства Польщі Роберт Телус заявив, що українська сторона виступила з пропозицією на деякий час повністю припинити надходження зерна до Польщі.
  • Українська сторона утримається від експорту пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику до Польщі до нового сезону.
  • Продаж зернових Польщі відбуватиметься лише у разі дозволу Варшави.