Угода по "зерновій ініціативі" пролонгована ще на 120 днів, повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

Дивіться також У нього є 3 питання: з чим Гутерреш приїхав в Україну

Україна продовжить експорт

Так, Україна продовжує експортувати через 3 морські глибоководні порти свою агропродукцію. Зокрема, з 1 серпня і до сьогодні 25 мільйонів тонн відправили на потреби світу.

За словами міністра, головним викликом є пришвидшення інспекційних перевірок в Туреччині. Крім того, працюють над долученням до зернової ініціативи портів Миколаївщини та розширення номенклатури вантажів.

Що заявили в Росії

14 березня російські ЗМІ з посиланням на заступника міністра закордонних справ Росії Олександр Грушко повідомили, що угоду продовжено "на попередніх умовах".

"Умовлено, що вона (угода про експорт зерна) продовжена на 60 днів. Знову підтверджено її пакетний характер", – сказав Грушко.

За його словами, підтверджено її пакетний характер, і Росія нібито "наполегливо добиватиметься, щоб усі зобов'язання щодо зернової угоди виконувались".

До слова, посіпака Путіна, його прессекретар Дмитро Пєсков цинічно заявив, що "продовження "зернової угоди" на 60 днів – це жест доброї волі з боку Росії, оскільки друга її частина, що стосується Росії, досі не виконана".

Що кажуть в ООН

18 березня в Організації Об'єднаних Націй підтвердили продовження угоди щодо експорту українського зерна, не згадуючи термінів. Втім, раніше речник організації Стефан Дюжаррік підкреслював, що це публічна угода. "Це відкритий документ. Він передбачає пролонгацію на 120 днів", – уточнив він.