Без паніки: чому можуть перестати нараховувати пенсію

26 березня 2024, 19:00
Читать новость на русском

Джерело:

ПФУ

В Україні деякі громадяни можуть втратити частину пенсійних виплат. Проте, цього можна уникнути, якщо вчасно звернутися до ПФУ.

Чому можуть не нараховувати пенсію

Пенсію можуть перестати нараховувати через несвоєчасне повідомлення пенсіонером органів ПФУ про факт працевлаштування або зайняття підприємницькою діяльністю.

Читайте також Зарплата чиновників: у кого з урядовців найвищі виплати

Щоб уникнути такої ситуації, ті, хто отримують пенсійні виплати від держави та планують працювати далі або займатися підприємницькою діяльністю, мають вчасно повідомити про це ПФУ. 

Зверніть увагу! Відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", після працевлаштування пенсіонер зобов’язаний повідомити про це ПФУ протягом 10 днів.

Це можна зробити шляхом подання відповідної заяви в дистанційному режимі через особистий кабінет вебпорталу електронних послуг ПФУ з використанням кваліфікованого електронного підпису (КЕП).

Що буде, якщо не повідомити ПФУ

У разі неповідомлення пенсіонером про працевлаштування, працівники пенсійної служби все одно виявлять це під час звірки даних із державними реєстрами загальнообов’язкового державного соціального страхування, юридичних та фізичних осіб-підприємців.

При цьому, суму зайво виплачених пенсійних коштів буде зафіксовано.

Зверніть увагу! У разі відмови пенсіонера добровільно повернути зайво отримані кошти, Пенсійним фондом приймається рішення про утримання з пенсії сум переплати в межах 20% пенсії.

Хто ще може втратити виплати

Пенсіонери, які мають статус внутрішньо переміщеної особи, набутий до 24 лютого 2022 року, повинні до 31 березня цього року пройти ідентифікацію. Якщо цього не зробити, то можна втратити свої пенсійні виплати.

У ПФУ також повідомили, що існує кілька способів, як можна пройти ідентифікацію. Пенсіонер може:

  1. Звернутися особисто до відділення АТ "Ощадбанк" або до будь-якого сервісного центру ПФУ з документом, який посвідчує особу.
  2. За допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису Дія.Підпис через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг ПФУ.
  3. За допомогою відеоконференцзв’язку в територіальному органі ПФУ.
  4. В закордонній дипломатичній установі України отримати документ, що посвідчує, що особа є живою.