Про наповнення бюджету і підтримку економіки на тлі COVID-19: підсумки наради у Зеленського
Президент України Володимир Зеленський 9 червня радився з міністрами, правоохоронцями та парламентарями. Говорили про наповнення державного бюджету та важливі кроки до відновлення економіки країни у післякризовий період.
Про перші кроки реалізації програми стимулювання економіки для подолання наслідків COVID-19 розповіли на офіційному сайті глави держави.
Читайте також "Магніти" в областях і ПДВ на перельоти: в ОП придумали, як не втратити туристичний сезон
Зеленський передусім наголосив, що на тлі коронавірусної кризи у світі країни "запроваджують безпрецедентні програми стимулювання економіки".
Заможні країни витрачають мільярди доларів на підтримку вітчизняних виробників. Решта шукають нестандартні рішення заради забезпечення гідного місця у новій економічній реальності,
– сказав президент.
Які заходи впроваджують в Україні для підтримки економіки
Програма стимулювання економіки в Україні містить понад 230 конкретних заходів із визначеними виконавцями й термінами на 2020 – 2022 роки.
Ключові напрямки програми
- Адаптивний карантин.
- Стимулювання малого та середнього бізнесу.
- "Доступні кредити 5 – 7 – 9%" та ще одна програма кредитування "Нові гроші".
- Оптимізація податкового навантаження та адміністрування.
Яка ситуація із наповненням державного бюджету
З початку 2020 року ситуація з наповненням бюджету погіршилася через недобір податків та мит, а також і через запровадження масштабного карантину.
Міністр фінансів Сергій Марченко доповів, що, попри негативні тенденції в економіці через коронавірус, за травень 2020 року Україна отримала доходу на 100% від планового (мовиться про 64 мільярди гривень).
Завдання, передбачені державним бюджетом, будуть виконані. Крім того, ми передбачаємо можливість зменшення дефіциту державного бюджету,
– вважає очільник Мінфіну.
Видатки суттєво зросли, а доходи зменшилися: як виконували Держбюджет у 2020 році – читайте у матеріалі 24 каналу.